Щороку, з настанням літнього сезону, курортні зони Запорізької області приймають чималу кількість шанувальників морського відпочинку. Для надання допомоги відпочивальникам у критичній ситуації в області створено 4 рятувальних поста Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Запорізькій області, два з яких розташовані в смт Кирилівка, а також по одному в м. Приморськ та смт Приазовське. Завдяки розташуванню постів, рятувальники мають змогу більш оперативно приходити на допомогу людям.
«Для того, щоб убезпечити громадян від трагедій на водних об’єктах, упродовж всього оздоровчого періоду співробітники ДСНС контролюють стан готовності місць масового відпочинку на водних об’єктах. На теперішній час на території Запорізької області визначено 396 місць масового відпочинку людей на водних об’єктах. Відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду, до високого ступеню ризику відносяться 19 суб’єктів господарської діяльності, які перевіряються 1 раз на два роки. Протягом травня-червня фахівці ДСНС здійснять 191 позапланову перевірку суб’єктів господарювання, у власності або користуванні яких перебувають об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян», – зазначив у ході міжвідомчої прес-конференції головний інспектор відділу пожежної безпеки Олександр Шатіло.
З травня рятувальники розпочали обстеження пляжів та акваторій у Запорізькому, Приморському, Бердянському, Якимівському, Приазовському районах та Запоріжжі. Станом на 31 травня водолази обстежили приблизно 430 тис. квадратних метрів акваторії на території 175 оздоровчих закладів. Під час роботи виявлено 24 суттєвих перешкоди, що становлять небезпеку при купанні.
Запобігання загибелі людей на водних об’єктах – один із пріоритетних напрямків роботи фахівців Головного управління ДСНС України у Запорізькій області. Рятувальники проводять безліч профілактичних заходів з населенням, щоб не допустити трагедій на воді. Проте, не дивлячись на постійну роботу співробітників ГУ ДСНС України у Запорізькій області, тільки з початку поточного року на водних об’єктах області загинуло 12 чоловік.
Якщо звернутись до статистичних даних минулого року, то протягом 2017 на воді загинуло 35 осіб, 4 з яких – діти. А це вдвічі менше, аніж за аналогічний період 2016 року, коли на водоймах загинуло 76 людей , з них 6 дітей. Найбільше випадків загибелі спостерігається на річках області (14 осіб), Азовському морі (7 осіб). Проаналізувавши місця загибелі людей, можна зробити висновок, що у більшості трагічні випадки виникають у місцях, не облаштованих для купання (11 загиблих, 2 дітей).
За територіальним розподілом найбільша кількість загиблих за минулий рік зареєстрована в Запоріжжі та Запорізькому районі (10 осіб, з них 3 дитина), Приазовському районі (4 загиблих, 1 дитина), Якимівському (3), Приморському (1), Бердянському (1).
Завдяки оперативним діям підрозділів ДСНС, інших служб та населення, з початку 2018 року вдалося врятувати життя 21 людині, з них – 3-ом дітям. Протягом всього минулого року цей показник склав 368 врятованих, 119 дітей.
«Запорізька міська водолазна служба має по штату 49 рятівників, сучасне легководолазне та рятувальне спорядження, 22 плавзасоби, розподілені між трьома аварійно-рятувальними станціями (Оріхівська бухта, Центральний пляж та Правобережний пляж). До 25 травня були закінчені роботи з обстеження та очистки дна акваторії Центрального та Правобережного міських пляжів площею 54000 кв. м, пляжа санаторію «Днепроспецсталь» площею 2550 кв. м, пляжу «Запоріжкокс» площею 1800 кв. м», – зазначив начальник Запорізької міської водолазної служби Олександр Григор.