Більшість із нас з нетерпінням чекали літа, аби поніжитись під теплим сонячним промінням та охолодитись у водоймах нашого міста. Але завжди потрібно пам’ятати про небезпеки, які можуть чекати нас чи не на кожному кроці. Водна стихія – потужна та непередбачувана, тому люди мають бути пильними, обережними та дотримуватися правил безпечного поводження біля водних об’єктів.
За статистикою, влітку, у період купального сезону спостерігається тенденція збільшення кількості нещасних випадків на водних об’єктах Запоріжжя та області. Причиною тому є недотримання правил щодо охорони життя у водоймищах. Основними проблемами, які наражають життя відпочиваючих на небезпеку під час курортно-оздоровчого сезону, рятувальники називають: купання в нетверезому стані, у невстановлених місцях, відсутність належного догляду батьків за дітьми і заплив на далекі дистанції.
31 травня на базі 2 рятувальної станції міста Запоріжжя відбулися практичні заняття міської водолазної служби з відпрацювання дій під час надзвичайних подій на воді. У рамках тренувань фахівці ДСНС області провели роз’яснювальну роботу щодо правил безпечного відпочинку поблизу водних об’єктів.
Для отримання практичних навичок на базу прибули учні 10 класу запорізького колегіуму «Елінт» та 100-ї школи. Учні вчилися кидати та укладати кінець Александрова (засіб для надання допомоги потопаючим. Являє собою плавучий тонкий корабельний трос, довжиною близько 30 м, з петлею діаметром близько 40 см і двома поплавками яскравого-помаранчевого кольору) та кидати потопаючому рятувальне коло. Ці заняття проводив Володимир Бозаджиєв – працівник 3 рятувальної станції міста Запоріжжя.
Помилкова думка, що рятувальне коло кидається у людину,а вона просовує голову у нього. «Так тільки у фільмах показують», – каже Володимир Бозаджиєв, посміхаючись. Насправді, коло – універсальний рятувальний засіб. Людина може на нього залізти, лягти, вхопитися. Але якщо кинути коло прямо в людину, то їй можна тільки зашкодити.
«Рятувальне коло досить важке. Правильно закинути його, не завдавши шкоди потопаючому – складно», – поділилась Наталія, учениця колегіуму «Елінт», під час відпрацювання техніки кидання рятувального кола.
Навички порятунку людського життя потрібен мати кожен, адже ніколи не знаєш, що може трапитись із тобою або з оточуючими наступної хвилини.
«Нещодавно був випадок: хлопчик грався з м’ячем, але той унесло у воду. Дитина кинулась за іграшкою, але її занесло до аванкамери, біля греблі. Ми підпливли до хлопчика на рятувальному катері, кинули потопаючому кінець Александрова та витягнули, – розповів нам Володимир Сергійович, – ніяка іграшка не варта того, щоб наражати своє життя на небезпеку!»
Також рятувальники нагадують, що надувний матрац, на якому всі так люблять плавати – не є плавзасобом. Він не призначений для користування на воді. У будь-яку хвилину він може лопнути через зміну тиску.
Під час заходу продемонстрували рятувальну спецтехніку, водолазне спорядження та наглядно показали, як проводяться пошуково-рятувальні роботи та надається перша невідкладна допомога.
Будьте обережні та дотримуйтесь правил безпечного поводження біля водних об`єктів!