Сьогодні в онлайн-магазинах можна придбати будь-який товар – від книги до нерухомості

Робити покупки в інтернеті – це так само практично та популярно, як і традиційний похід по магазинах. А для тих, хто тільки збирається освоїти цей спосіб шопінгу, «Запорозька Січ» підготувала корисні поради.

Все частіше замість того, щоб витрачати свій дорогоцінний час на виснажливі поїздки за потрібним товаром, люди по всьому світу звертаються до інтернет-магазинів, де здійснювати покупки не тільки зручно, а й швидко та вигідно. Ціни у віртуальних магазинах, як правило, нижче, ніж у традиційній торговій мережі, на 25-30%, додайте до цього нерозтрачені гроші на бензин або громадський транспорт – вийде суттєва економія для вашого бюджету.

Однак, незважаючи на такі значні переваги онлайн-шопінгу, є користувачі, які ставляться до такого виду придбання товарів поки що скептично, адже відомі неодноразові випадки шахрайства. Проте якщо ви зважилися щось купити в інтернет-магазині, але маєте деякі сумніви, ми наведемо кілька корисних порад, як зробити бажану покупку безпечною.

Перевірка

Перш ніж придбати якийсь товар онлайн, краще знайти його в традиційному магазині торгової мережі. Особливо якщо ви хочете купити через інтернет незнайомий товар або товар, який вимагає оцінки (наприклад, парфумерію, косметику та інше).

Таким чином, по-перше, ви познайомитеся з цією річчю «вживу», дізнаєтесь про всі її характеристики, плюси та мінуси. По-друге, у вас буде можливість порівняти ціни і вирішити, де вигідніше зробити покупку.

Ознайомтеся з умовами доставки товарів

Умови доставки в різних інтернет-магазинах можуть кардинально відрізнятися. Одні доставляють товари поштою (в основному, при доставці в регіони), інші – через кур’єрів. Сама доставка може бути платною чи безкоштовною (тобто вже включена до вартості покупки). Найбільш зручною, звичайно, є кур’єрська доставка, у цьому випадку товар може бути доставлений прямо до дверей вашої квартири.

Тому попередньо необхідно ознайомитися з умовами на сайті або по телефону і з’ясувати спосіб, вартість і терміни доставки товарів. А все для того, щоб потім не виникало зайвих запитань та незапланованих витрат.

Дивіться на відгуки

Відгуки покупців обов’язково необхідно читати! Важливо ще на початковому етапі дізнатися, чи купував в цьому магазині хтось товар, чи не підставний це сайт для виманювання грошей. Дізнайтеся, як продавець діє у випадках, коли товар не підійшов або виявився неякісним, та як відстежується посилка.

Самостійно розпізнати недостовірні відгуки можна за такими ознаками:

  • зловживання епітетами («чудовий», «фантастичний», «неймовірний»);
  • фрази-кліше («оптимальні ціни на послуги», «швидко і якісно», «тепер тільки сюди»);
  • посилання на сторонні ресурси;
  • сумнівні виправдання зазначених недоліків («підтвердження замовлення довелося чекати кілька годин, але це можна зрозуміти, адже клієнтів так багато»);
  • супровід сказаного зображеннями з інтернету (це можна перевірити через сервіс «Google» Картинки).

Набагато легше перевірити правдивість коментарів у соціальних мережах інтернет-магазину – наприклад, в Instagram. Якщо профіль людини, яка залишила коментар, відкритий, а публікації в ньому тривалі, неординарні і «живі», то на нього цілком можна орієнтуватися.

Заходи безпеки

Якщо ви ну дуже хвилюєтеся за свої фінанси, то можете завести для інтернет-покупок окрему банківську карту. Там відкрийте рахунок і поповнюйте на не надто великі суми. Обов’язково включіть послугу миттєвого SMS-сповіщення, щоб стежити за збереженням грошей. Таким чином буде можливість контролювати свої витрати і в разі потреби обмежувати їх. А головне – убезпечити всі свої заощадження, якщо зловмисники дізнаються ваші паролі.

Гарантія

Заздалегідь пам’ятай­те, що не всі виробники техніки підтримують міжнародну гарантію. Наприклад, якщо купити ноутбук в зарубіжному онлайн-магазині, з великою часткою ймовірності для ремонту його доведеться відправляти в ту ж країну, причому за свій рахунок. І це в тому разі, якщо гарантія є, і вона дійсна. Тому радимо дорогі технічні вироби купувати на локальному ринку, щоб була можливість для її швидкого гарантійного ремонту або заміни. Наприклад, можна замовляти на офіційних інтернет-сторінках українських торгових мереж. Таким чином ви вбережете себе від зайвих клопотів у разі поломки або інших технічних питань.

Уважно перевіряйте замовлення

Отримавши посилку з товаром, варто уважно її оглянути і переконатися в тому, що ви отримали те, що замовляли. Покупці, особливо початківці, роблять типові помилки, зокрема і через неуважність – при отриманні посилки на пошті не оглядають її одразу. В такому випадку в подальшому буде дуже важко довести факт навмисного наміру продавця або його помилку у розгляді ситуації на вашу користь. Також, варто звернути свою увагу на те, що вага при отриманні посилки і заявлена вага при проходженні митниці (при відстеженні трек-номера вказується фактична вага) повинні збігатися.

Якщо при огляді посилки виявите, що вона розкривалася або на ній буде відсутня спеціальна наліпка з адресою або митна декларація, чи значні вагові розбіжності. В цьому випадку поштовий службовець повинен, викликавши старшого по зміні пошти, розкрити посилку при вас. Якщо під час розкриття посилки буде виявлено факт підміни або дефектності товару, ви повинні/можете відмовитися від неї. Найголовніше: не підписувати повідомлення, в якому написано, що посилка прийшла в цілості.

У разі, якщо пакунок доставляє кур’єр, то разом із товаром він зобов’язаний привезти касовий чек, і посилка так само повинна бути оглянута на зовнішні пошкодження. В іншому випадку пред’являти претензії буде нікому.

Ось основні рекомендації для новачків віртуального шопінгу. Сподіваємося, що вони допоможуть вам отримувати від покупок в інтернеті тільки позитивні емоції!

Найдорожчі покупки в інтернеті

Доки для когось покупки в інтернеті – звичайна потреба для придбання необхідних речей, інші готові витрачати сотні тисяч доларів на інтернет-аукціонах та в онлайн-магазинах. А все для того, аби здобути ексклюзивні, цікаві та приголомшливі експонати. Наприклад:

Марсіанський метеорит Загамі – 450 тис. доларів. Це був найбільший шматок марсіанського метеорита, знайдений в Нігерії у 1962 році. Коли власники виставили його на аукціон, це був найдорожчий шматок метеорита, коли-небудь куплений.

Пропуск на футбол, підписаний гравцем американського футболу Томом Брейді. Його ціна складала $400 100 – рекорд суми, яку колись платили за футбольну карту.

Колекція ланч-боксів – 1,7 млн доларів. Це колекція старовинних металевих ланч-боксів, які містять широкий спектр персонажів з популярних телевізійних шоу і коміксів за багато років.

Перша збірка коміксів про Капітана Америку 1941 року – 343 057 доларівphoto_2021-01-29_21-40-12

Оригінальний знак HOLLYWOOD був проданий на аукціоні за 450 400 доларів.

14

Читайте також: Де відпочити в Карпатах, крім Буковеля: 5 курортів для активних розваг