Будь-якій людині властиве прагнення змінити своє життя

Як говорить прислів’я: «Риба шукає, де глибше, а людина – де краще». Однак з віком людині стає все складніше знайти своє місце. Ми розповімо історії запорізьких жінок, які не побоялися почати життя з чистого аркуша і кардинально змінили його на краще.

Назустріч новій долі

Тетяна Самойленко жила з чоловіком та дочкою в Одеській області і працювала в салоні краси, роблячи манікюр із розписом нігтів. Улюблене хобі приносило дохід і дарувало щастя, адже Тані подобалося прагнення жінок бути красивими. Але після розлучення з чоловіком в житті нашої героїні відбувся переїзд до Запоріжжя, де не знайшлося можливості гідно проявити свою майстерність, відповідно, у жінки зменшився дохід. Постало питання – як заробити на життя на новому місці?

– Якщо є мета, до якої прагнеш, то і шляхи до її досягнення завжди знайдуться! Так і сталося в моєму випадку. І цьому я завдячена моїй доньці, – пригадує Тетяна.Тетяна_Самойленко_вiрит_,_що_в_життi_немаe_нiчого_неможливого

Під час здобуття вищої освіти дочка Тетяни Настя робила лабораторні роботи з вивчення програмного забезпечення бухгалтерської програми 1С. Тетяну зацікавив цей процес, і під керівництвом доньки вона приступила до освоєння нової сфери. Пройшла весь курс навчання 1С, відчула готовність до втілення самостійно отриманих знань в реальному житті.

З’явилися люди, які повірили в неї. Так жінку взяли на роботу бухгалтером. Потім виникла необхідність отримання вищої освіти, без якої неможливе кар’єрне зростання, і отримання посади головного бухгалтера. Поєднувати навчання з роботою було непростим завданням, але бажання стати краще побороло страх. Таня у 45 років закінчила Академію зі ступенем магістра.

– Зараз мені 47, я працюю на улюбленій роботі з гідною заробітною платою і повагою колективу. Мрії збуваються! Головне хотіти і вірити в себе! Всі складнощі загартовують людину і роблять її кращою, впевненішою, рішучою. Зміни в житті для того і приходять, щоб змінити його на краще! Повірити в себе і прийняти зміни – це привід зробити перший крок назустріч щастю! – твердо каже Тетяна.

Коли життя на реабілітації

Людмилі Вельможко 50 років, за своє життя жінка пізнала багато випробувань. Після навчання у техучилищі за професією водія трамваю 18-річна дівчина отримала роботу за своєю професією.

– Ця робота мені дуже подобалася, я відчувала важливість від того, що керувала таким великим транспортом, усвідомлюючи, що від мене залежить життя пасажирів. Це така відповідальність! – згадує Людмила.Людмила_Вел_можко_радie_тому,_що_доля_завжди_даe_iй_шанс_на_новий_виток_у_життi

Однак через рік після старту роботи трапилася жахлива ДТП. У трамвай, яким керувала Людмила, врізалась вантажівка з 8-метровим причепом. Причиною аварії став людський фактор – водій вантажівки переплутав педалі газу і гальма. При лобовому ударі постраждала тільки водій трамвая, в результаті чого Людмилі ампутували ногу. Тривала реабілітація, протез, депресія – ці чинники наклали значний слід на життя дівчини.

Через пару років вона повернулася на колишню роботу в якості диспетчера, де і познайомилася з майбутнім чоловіком. Після народження 2 дітей, вирішила піти з роботи і присвятити себе сім’ї.

– Я завжди любила спілкуватись, і тому роботи не вистачало, однак дуже хотіла сім’ю, тож жертвувала своїми амбіціями. Так, часом задавалася питанням – а де ж «Я» в цій сімейній метушні? – каже Людмила.

Виростивши 2 дітей, в 43 роки Людмила вирішила знов вийти на роботу – вже в якості адміністратора перукарні. Зараз Людмилі 50 років, вона із задоволенням працює, обожнює свою роботу завдяки спілкуванню з майстрами та клієнтами.

Як зробити життя солодким?

Оксані Циганковій 47 років, жінка займається улюбленою справою – власноруч виготовляє солодощі на замовлення. Маючи 2 освіти – технічну та економічну – Оксана присвятила багато років кар’єрі, однак і подумати не могла, що врешті-решт головною працею стане хобі.Оксана_Циганкова

Свого часу Оксана працювала на заводі, потім з чоловіком відкрили своє транспортно-експедиційне підприємство. У 2017 році чоловік поїхав працювати до Європи, тому що зарплата водія там приносила більший дохід в сім’ю, ніж власний бізнес тут. Оксана залишилася працювати в Запоріжжі, сподівалася, що впорається сама, але всі гроші, які чоловік заробляв, йшли не на сім’ю, а на підтримку бізнесу. Оксана сподівалася, що зможе вистояти і утримати підприємство на плаву. Але в грудні 2018 року, зламалася і здалася.

– Виявилося, що зі своїм досвідом і знаннями я роботодавцям не потрібна у свої 45 років. Я готова була починати спочатку, з найнижчої сходинки, але розсилка резюме нічого не давала. Мене не запрошували навіть на співбесіду. Я шукала хоч якусь роботу. Але все марно, – згадує Оксана.

Під час пошуку роботи жінка займалася своїм хобі – випічкою та виготовленням солодощів. Раніше на кондитерські експерименти не вистачало часу, а через відсутність роботи його стало хоч греблю гати. Пироги, печиво, торти і всякі різні смаколики привели нашу героїню до думки, що нічого іншого вона робити не хоче – бажає дарувати людям радість від смачної їжі. Вона перестала шукати роботу, почала розвиватись в кондитерському напрямі. Поки що заробляє небагато, але вірить, що все вийде, тому розвиває власний бізнес. А родина підтримує її в цьому.

Шанс на нове життя

Знайти роботу, освоїти нову професію або навіть допомогти відкрити власний бізнес допоможуть у Запорізькому обласному центрі зайнятості. Свого часу Катерина Коваль була безробітною, перебувала на обліку у центрі. Та семінар, що був спрямований на орієнтацію безробітних на започаткування власного бізнесу, підштовхнув дівчину до дій.

– Я вирішила своє давнє захоплення – створення яскравих макіяжів та оригінальних образів – перетворити на улюблену справу. Розроблений з креативом макіяж – весільний, вечірній, святковий – став справою мого життя, – згадує Катерина.

Складаючи бізнес-план, дівчина ретельно вивчила місцевий ринок надання послуг та орендувала приміщення, де й тепер надає послуги з візажу, фарбування вій та брів.

Звернутись до Запорізького центру зайнятості можна за адресою: вул. Незалежної України, 56а.

Документи і заяви можна надсилати на електрону адресу Запорізького центру зайнятості – 20482573@mail.gov.ua. Або звертатися до адміністраторів центру за номерами: (061) 284-99-81, (061) 284-90-81.

Читайте також: Що їсти під час Великого посту: 3 рецепти смачних пісних страв