У Запоріжжі значно побільшало хворих на COVID, місто готується розгортати додаткові ліжка

Сьогодні зранку у міськраді відбулась зустріч з керівниками медичних закладів міста, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID. Обговорювалась ситуація з поширенням хвороби в Запоріжжі. Загалом в місті зареєстровано понад 36,8 тисяч хворих, майже 800 людей померли. Як зазначив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці у “Фейсбуці”, ліжка в лікарнях заповнюються значно швидше, ніж це було кілька тижнів тому.

– У будь-який момент Запоріжжя може опинитися в червоній зоні. Місто до цього готове – минулого тижня вже дав відповідні доручення профільним службам. У лікарнях № 1, 2, 6, 7, 9, дитячій лікарні № 5 та пологовому будинку № 4, які перепрофільовані під лікування хворих на коронавірус, функціонують 928 ліжок, з них 63 – реанімаційні. Забезпеченість киснем складає понад 100%. Ці роботи продовжуються, аби в будь-який час ми могли розгорнути додаткові місця для тих, хто важко переносить хворобу, – наголосив Володимир Буряк.

Загалом у закладах охорони здоров’я, які лікують ковідних хворих, наявні 136 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, сучасні апарати УЗД і рентгени, інше обладнання, медики забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, деззасобами. За кошти бюджету міста вже придбано та передано в лікарні основні медпрепарати для лікування COVID на суму 33 млн грн. Окрім цього працює міська лабораторія ПЛР-діагностики, яка безкоштовно проводить тестування для пацієнтів запорізьких лікарень.

Міський голова зазначив, що цього року також виділені кошти на придбання діагностичного та лабораторного обладнання, функціональних ліжок на суму 31,9 млн. грн. – 400 з них уже в лікарнях.164225774_2851588908446882_5860840809140857209_o

Володимир Буряк звернувся до містян із закликом неухильно дотримуватись протиепідемічних правил та стежити за своїм здоров’ям.

– Запоріжці, звертаюся до вас! Темпи поширення коронавірусу залежать від кожного з нас. Носіть захисні маски, причому робіть це правильно, закриваючи рот та ніс. Ретельно мийте руки, особливо після відвідувань місць масового скупчення людей. Якщо погано себе почуваєте, залишайтеся вдома. Зараз такий час, що ваш похід зі звичайним нежитем на роботу може мати небезпечні наслідки як для вас, так і для інших. У разі наявності симптомів коронавірусу, дзвоніть сімейному лікарю, який надасть вам необхідну консультацію щодо лікування та направить на тестування. Якщо ваш стан різко погіршився, не чекайте, викликайте швидку! Бажаю всім здоров’я та відповідального ставлення до життя – як свого, так і оточуючих! – підкреслив Володимир Буряк.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, коронавірусна інфекція не здає своїх позицій. Так, лише за минулу добу в місті додалося майже півтори сотні нових випадків інфекції. Окрім цього, небезпечна хвороба забрала життя ще 6 містян.

Читайте також: Коронавірус у Запоріжжі у цифрах та фактах