З усіх планет Сонячної системи жодна не привертала до себе стільки уваги

День Марсу відзначають в день запуску космічного корабля Mariner, який відбувся 28 листопада 1964 року. З того часу завдання з відправлення людини на Марс захопило найвидатніших вчених світу, що беруть участь у космічній гонитві наших днів.

Запасна планета для людства

Марс – четверта планета Сонячної системи за відстанню від Сонця та сьома за розміром і масою. Названа на честь Марса – давньоримського бога війни. Іноді Марс називають «червоною планетою» через червонуватий колір поверхні.

Марс вдвічі менший за Землю в діаметрі і в 10 разів легший, розріджена атмосфера планети непридатна для дихання, тиск на поверхні менший за земний у 160 разів, клімат мінливий, а пилові бурі іноді майже повністю приховують поверхню планети.Марс!!!

Умови на Червоній планеті вкрай ворожі для людини. І все ж таки, на думку більшості експертів, за всіх очевидних труднощів, саме Марс на сьогодні залишається для землян єдиним «запасним аеродромом» на випадок термінової евакуації – нехай поки й теоретичним. Вважається, що Марс – найбільш схожа на Землю планета в Сонячній системі.

Першим із людей, хто побачив Марс у телескоп, був відомий італійський учений Галілео Галілей. Це сталося в 1609 році.

Марсоманія

З початку космічної доби людство відправило на Червону планету близько 30 космічних апаратів. Деякі мікроорганізми могли пережити як ретельну стерилізацію, так і тривалу космічну подорож. НАСА вже близько 45 років тому всерйоз заговорила про марсіанські колонії. У деяких наукових лабораторіях інтенсивно ведеться розробка захисних скафандрів для майбутніх мандрівників. Ілон Маск, винахідник-мільярдер, пообіцяв, що люди висадяться на Марсі в 2025 році. Багато людей вже готові переїхати на Марс. Але є поки непереборні складнощі з постачанням кисню, води, продуктів харчування. Не дає спокою переселенцям відсутність озонового шару. Його перевезти неможливо.

З усіх космічних апаратів, запущених на Марс, лише одна третя частина змогла успішно виконати своє завдання, решта безслідно зникали. Червона планета неохоче розкриває свої таємниці.Марс

Планета Марс – одна з найбільш вивчених планет у Сонячній системі, і про неї є дуже багато дивних і цікавих фактів.

  1. Червонувато-бурий колір Марсу надає оксид заліза, якого дуже багато в марсіанському ґрунті.
  2. Кора Марса – цілісна, на відміну від земної кори, що складається з окремих тектонічних плит.
  3. Марс, як і наша планета, обертається навколо осі з заходу на схід.
  4. У порівнянні з Землею, на Марсі гравітація в 2,5 раза слабкіша. Це означає, що людина, яка на Землі важить 45 кг, на Марсі буде важити 17 кг і зможе стрибати в 3 рази вище.
  5. Марс у 10 разів легше землі та в 2 рази менше по діаметру й складає близько 4 тис. миль. Більша частина його поверхні вкрита висохлими океанами.
  6. Ніхто з людей або тварин не вижив би на Марсі без спеціального скафандра. У зв’язку з відсутністю на Марсі озонового шару, при сході сонця поверхня планети отримує смертельні для всього живого дози радіації.
  7. Тиск на Марсі становить 0,6 кПа, що в 160 разів нижче за земний (на Землі такий тиск на висоті 35 км). Це значення настільки низьке, що кисень у крові миттєво перетворився б на газові бульбашки, що призвело б до моментальної загибелі.
  8. На Марсі швидкість вітру деколи досягає 100 км/год, бурі тривають кілька тижнів і можуть охопити всю планету. Особливо сильні бурі виникають, коли Марс наближається до Сонця.
  9. На поверхні Марса знаходиться фантастичний каньйон «Долина Марінера». Він у 10 разів довше, у 7 разів глибше і ширше Великого Каньйону в Північній Америці.
  10. Найбільший у Сонячній системі вулкан діаметром 600 км розташований саме на Марсі.Марс2
  11. Марсіанська гора Олімп наразі є найвищою горою в Сонячній системі. Ця гора є древнім згаслим вулканом. Висота гори Олімп складає 27, 4 км, а її діаметр – 540 км.
  12. Вчені висувають гіпотезу, що колись на Марсі було достатньо води і, найімовірніше, була повноцінна атмосфера.
  13. Коли ядро Марса стало затихати, магнітне поле планети ослабло, а потім і зовсім зникло. Це послужило причиною, з якої атмосфера була «здута» сонячним вітром і практично зникла в космічний простір, забравши з собою воду.
  14. На космічних знімках Марса можна побачити дуже красиві русла висохлих річок.
  15. Низький тиск не може сприяти утворенню води на Марсі. Навіть якщо припустити, що вода на Червоній планеті є, то вона не зможе вільно розтікатися по його поверхні.
  16. Атмосфера на Марсі у 100 разів більше розряджена, ніж на Землі, але і цього цілком вистачає для утворення вітру і хмар. Через перепади температур на Марсі утворюються урагани, швидкість яких досягає 30м/с і навіть пилові смерчі.
  17. У Марса є 2 супутники – Деймос (з грецької – «паніка») і Фобос («страх»). Перший сходить на заході і заходить на сході 2 рази на добу. Другий обертається у зворотному напрямку і йому потрібно 2,7 доби, щоб встати на сході і сісти на заході.
  18. Марсіанський рік довгий і становить 687 наших земних діб.
  19. Середня температура на Марсі становить приблизно 60°С. Температура на полюсах Марса знижується до -143°С. Опівдні температура на марсіанському екваторі досягає 30°С. Опівночі стає дуже холодно. Температура знижується до -80°С.
  20. Безслідне зникнення апаратури та відсутність у близько марсіанському просторі космічного сміття змушують вчених приймати гіпотези про наявність марсіанських патогенних зон.

Марс3

Читайте також: Яку рибу ще можна виловити в запорізькому Дніпрі