Дніпро-Славутич завжди відігравав для українців важливу роль

Адже завдяки великій кількості риби саме на його берегах будувалися одні з перших міст. Пройшли сотні років, а велична ріка все ще багата на всілякі види риб, але цьому скоро може прийти кінець.

Поки що можливості для риболовлі у нас дуже широкі. Ловити можна як самостійно, так і зі сторонньою допомогою: численні компанії пропонують скористатися риболовецькими турами, орендувати снасті і так далі. Втім риболовля на Дніпрі ведеться багатьма прямо на центральних пляжах, під «акомпанемент» шуму відпочивальників, катерів та гідроциклів. І нічого! Часто це не заважає рибалкам повертатися додому з пристойним уловом. Бо ловити є що: в Дніпрі мешкають близько 50 видів риби.

Карась. Звичайно, в останні десятиріччя «головною» рибою на Дніпрі став саме він. І з кожним роком цього нахаби, що поїдає ікру інших благородних риб, стає все більше. Ймовірно, це пов’язано з ростом числа місць із заростями, де любить жити карась. У нас водиться 2 типи карасів: золотий і сріблястий. Сріблястий має більш витягнуте, довгасте тіло. Карась ловиться буквально за будь-яких умов: будь то рибалка на Дніпрі з берега або човна; вранці, вдень, ввечері або навіть вночі.

Плотва. Середньостатистичні представники у водах Дніпра важать до 1 кг. Особливо великі трапляються на гачки у вересні-жовтні. Рибалки вже дали назву цьому періоду – «осіння плотва». Найкраще риба ловиться на сильній течії.

Щука. Під час риболовлі на Дніпрі можна зловити особину вагою до 35 кг. Щука – це образ типового хижака. Знайти її можна в «засідках», де зубаста чекає на свою здобич: в ямах, западинах, вирах, біля повалених дерев. В цілому, щука воліє до відсутності течії, тихих місць.

Окунь. Один з найбільш необережних видів, які трапляються у водах Дніпра. Окунь кидається на наживку жадібно, часто ігноруючи рибалок, що знаходиться на прямій видимості. Риба ловиться в будь-який час року на будь-якій глибині. Винятком є ??період нересту, який припадає на березень-квітень.

Густера. Своєю поведінкою нагадує ляща. У Дніпрі водяться, в основному, невеликі екземпляри: до 1 кг.

Крім того, рибалка може розраховувати і на таку здобич: судак, лящ, густера, сазан, короп, в’язь, сом, минь, чехоня, краснопірка, верховодка, в’юн, синець. А ще в місцевих водах все частіше зустрічається риба-голка, яка раніше вважалася виключно морським мешканцем.

Аномальна спека «з’їдала» кисень у Дніпрі

Окрім забруднення ріки промисловими викидами, каналізаційними та зливовими стоками та сільськогосподарськими добривами, цього року вона потерпала і від аномально спекотного літа та великої кількості зливових дощів. Так, у період аномальної спеки, спричиненої зміною клімату, прискорюється процес розкладання органічних забруднювачів (фосфатні і азотні сполуки). Під час цих реакцій кисень «згоряє», а його нестача призводить до масової загибелі риби та інших річкових мешканців. Крім того, у період різких перепадів температури (вдень – спека, вночі – прохолодно) у нічний час кисень активно поглинається водоростями. З урахуванням, що Дніпро в останні десятиліття інтенсивно заростає водоростями, цей фактор також стає актуальним.

У літній період концентрація забруднення Дніпра зростає, і відбувається масовий мор риби. Тож якщо не вжити кардинальних заходів, спрямованих на зниження рівня забруднення, це буде повторюватися щороку. У цьому випадку масштаби екологічної катастрофи можуть досягти національного рівня і мати серйозні наслідки як для тваринного світу, так і для людей.Мор_риби

А поки що насолоджуйтесь риболовлею

Це золотий час для любителів ловити плотву! Крім того, восени особливу активність проявляє щука. Вона любить похмуру прохолодну погоду, переважно восени. Крім того, щука починає активно готуватися до зими, що, втім, можна сказати і про решту хижаків.Щука

Плюс риболовлі восени – можливість ловити в будь-який час доби. Рибі більше немає необхідності ховатися від спеки, і вона шукає можливість знайти корм і вдень, і ввечері.
Пік активності припадає на початок-середину жовтня. Надалі ефективність риболовлі йде на спад. У листопаді, після настання «остаточних» холодів, зловити ситу рибу важко. Втім, є рибалки, які вважають цей час оптимальним, оскільки на гачок завзято кидається мальок.

Читайте також: Водний світ Азова змінюється на очах