29 липня на плацу перед будівлею Управління Патрульної поліції свій перший ювілей відзначили нові служителі правопорядку. Вони були нагороджені грамотами Управління патрульної поліції, міської та обласної рад, а також пам’ятними подарунками.

Слова подяки та привітання патрульним висловили перші особи міста й області Володимир Буряк і Костянтин Бриль.

«Як би люди не критикували наші правоохоронні органи, але в біді вони звертаються до вас в надії на допомогу і справедливість, – сказав мер Запоріжжя Володимир Буряк. – Я знаю статистику вашої роботи за 100 днів: складено 556 протоколів за ст.130 (керування в стані сп’яніння), розкрито – 425 крадіжок, 111 грабежів, 13 розбоїв, затримано 3 особи за вбивства. І головна цифра, яка мене вразила, – це кількість звернень на лінію «102» –  44,5 тисячі дзвінків за 100 днів! З одного боку це говорить про те, що криміногенна ситуація в місті дійсно складна. А з іншого боку – це свідчення того, що люди сьогодні потребують сильного захисника в особі правоохоронних органів і не втрачають надії на вашу допомогу», – підкреслив він.

Нагадаємо, 16 квітня запоріжці вперше побачили на вулицях міста патрульних. Ці 100 днів стали для запорізьких копів випробувальним терміном, перевіркою на професіоналізм і тестом на визнання в суспільстві.

Як пройшли перші 100 днів роботи в поліції, з якими труднощами і курйозними ситуаціями зіткнулися поліцейські, дізнавалися кореспонденти «ЗС».

Рядовий поліції Данило Мельник:Мельник

– У цілому, наша служба складається з охорони громадського порядку і патрулювання міста. Щодня, патрулюючи вулиці, ми зустрічаємо безліч порушень ПДР, попереджаємо водіїв, проводимо профілактичні бесіди. Останнім часом часто трапляються випадки розпивання спиртних напоїв, куріння в громадських місцях, притягаємо порушників до відповідальності. Ніяких курйозів на роботі особисто у мене не траплялося. Це просто щоденна, сумлінна праця.

Рядовий поліції Тетяна Железняк:Железняк

У нашій професії зустрічаються різні люди. Є й ті, хто погано ставиться до поліції. Іноді буває дуже важко довести людині, що вона скоїла правопорушення. Але більшість запоріжців дякують нам за роботу, допомогу. Особливо нас люблять бабусі.

ЛитвинецКомандир 3 роти другого батальйону Олена Литвинець:

– У нашій роботі бувають різні ситуації. На всі виклики ми реагуємо серйозно та відповідально. Але іноді трапляються й каверзні випадки. Наприклад, на планшет приходить завдання про те, що викликають наряд поліції для розгону сов, які прилетіли і заважають людям спати, інші просять приїхати наряд поліції, щоб з’ясувати, чому чужа жінка пригостила дитину бананом. Але навіть в таких випадках ми поспішаємо на допомогу.

Інспектор управління патрульної поліції рядовий Булкін:Булкин

– Один раз ми з хлопцями в нічному патрулюванні відпрацьовували розбій. І раптом побачили людей, що були схожі за описом зловмисників. Ми прослідкували за ними, але підозрювані помітили за собою «хвіст» та сховалися в хостелі на вулиці Жуковського, де закрилися в своєму номері. Ми знали, що вони можуть бути озброєні, тому викликали підмогу, оточили приміщення, вибили двері та затримали розбійників.

Тетяна НАУМЕНКО, фото Валерії КОНСТАНТИНОВОЇ