Про те, що наше місто змінилося на краще, говорять як впливові запоріжці, так і українські та закордонні партнери
Як писав сайт “Запорозька Січ”, 4 роки тому міським головою Запоріжжя було обрано Володимира Буряка. Як за цей час змінилося місто, можна почитати тут. Ми також вирішили спитати думку впливових людей. Як зміни в Запоріжжі оцінюють вони, читайте далі.
Олександр Головко, Президент ЗОСППР «Потенціал», Голова Ради Запорізької обласної федерації роботодавців, колишній міський голова (1992-2000):
– Бачу багато змін, які відбулися за останні роки. Так, була проведена реконструкція злітно-посадкової смуги, яка зможе приймати будь-які літаки. Будуємо новий термінал. Це дасть нам можливість розвинути напрямки, змінити інвестиційний клімат, покращити привабливість і здібності міста. Велика увага приділена ремонту доріг, у тому числі до аеропорту і по вул. Шкільній. Ремонт останньої планувався дуже давно, але вже сьогодні вона зроблена, освітлена, встановлені бордюри, тротуари, пішохідна зона. Завершено благоустрій пр. Маяковського, це теж велика робота. Ще один напрямок, який хотів би відмітити – розвиток транспорту. За останні роки зроблено прорив у транспортному забезпеченні містян. Так, було придбано 100 автобусів, ще 50 планується закупити за рахунок коштів «Кіотського протоколу». Випущено 10 нових трамваїв. Придбано 5 тролейбусів з автономним ходом і 7 18-метрових. У майбутньому планується купити 25 автобусів на електротязі. Щодо житлово-комунального господарства, то теж є позитивні зміни. Знаю, відремонтовано 279 будинків, 307 будинків ОСББ, 26 гуртожитків, зроблено капітальний ремонт покрівель на 369 домівках, а також налагоджена робота 950 ліфтів. Містом виконується багато роботи, яку ми начебто не бачимо і не відчуваємо, наприклад, це перекладання мереж, водопостачання тощо. Адже своєчасний ремонт і реконструкція мереж дозволяє Запоріжжю жити без проблем, катастроф, аварійних зупинок. Місто сьогодні придбало гарного господаря. Міський голова і його команда на правильному шляху.
Гернот Пфандлер, Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Австрія:
– Я почув дуже насичену і цікаву презентацію Запоріжжя. Ще за часів свого вступу на посаду я мав бесіду зі своєю попередницею. Вона наполегливо пропонувала відвідати ваше місто та звернути особливу увагу на співпрацю із Запоріжжям. Бо у міста величезний потенціал, тут значна кількість промислових підприємств, які працюють у сфері виробництва сталі, та інших металургійних компаній. І Запоріжжя є показовим прикладом комунального керівництва містом.
В Австрії саме децентралізація, можливість узгоджувати рішення на місцях, має дуже важливе значення. Детальна інформація про Запоріжжя, успішну реалізацію міських програм переконала мене у тому, що був обраний правильний шлях. Децентралізація та можливість вирішувати на локальному рівні є гарним інструментом для досягнення поставлених цілей. І водночас вони покладають й великі обов’язки.
Частина моєї родини мешкає в Австрії у місті Лінц – побратимі Запоріжжя. Там також солідний промисловий потенціал. Тому не випадково, що між двома містами існують партнерські відносини. Мені приємно спостерігати паралелі. Лінц, також маючи промислове навантаження, зараз розвивається, йде новими шляхами. Тому дуже цікаво спостерігати розвиток таких міст і у нас, і у вас.
Євгеній Хайнацький, генеральний директор авіакомпанії SkyUp Airlines:
– Хочу подякувати міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку за внесок у розвиток авіаційної галузі. Інші регіони можуть брати з вас приклад, адже ви не обіцяєте, а реально працюєте і змінюєте свій аеропорт до міжнародних стандартів.
Наші інспектори задоволені якістю ремонту злітно-посадкової смуги. Для нас на першому місці безпека, саме тому відкриваємо нові рейси із Запоріжжя. Вважаю, що після того, як буде введено в експлуатацію новий термінал аеропорту, вам не потрібно буде вмовляти авіакомпанії літати з Запоріжжя, вони самі приходитимуть до сюди зі своїми пропозиціями.
Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти:
– Запоріжжя – чи не єдине місто в Україні, де місцеве самоврядування приділяє таку велику увагу сфері освіти. Чергове підтвердження цьому – проведення в Запоріжжі вже другої національної конференції лідерів освіти «Модератори освітніх реформ 2.0». Мерія Запоріжжя організовує масштабні заходи для освітян кожного року, і навіть по декілька на рік. І що важливо – фінансує їхнє проведення з міського бюджету, коли в інших містах шукають спонсорів чи користуються допомогою донорських організацій. Міський голова Володимир Буряк підписав меморандум про співпрацю із Державною службою якості освіти. І це значить, що міська влада, міський голова особисто зацікавлений в розвитку дошкільної, шкільної та професійно-технічної освіти у місті. Дякую запоріжцям, що ви проявляєте ініціативу і є тією рушійною силою, яка допомагає здійснити реформи в освіті.
Олександр Лоскутов, відомий український травматолог, академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор:
– Перший українсько-турецький науково-практичний симпозіум з інноваційних методів лікування захворювань хребта проходив у листопаді в Запоріжжі. У, без перебільшення, одному з кращих медичних університетів України. Вважаю важливим, що його відкриття відвідав особисто міський голова Запоріжжя Володимир Буряк та директор Департаменту охорони здоров’я. Був приємно вражений, що міська влада Запоріжжя підтримує фахові заходи медичної спільноти, окрім того, що значну увагу приділяє підтримці та розвитку медицини, починаючи з первинної ланки. Можу сказати, що міський голова Запоріжжя робить для розвитку галузі охорони здоров’я більше, ніж робиться у нас в Дніпрі.
Максим Остапенко, генеральний директор Національного заповідника «Хортиця»:
– Наразі простежується великий інтерес людей до Хортиці. На ній проводяться багато фестивалів. Лише на останньому заході одночасно перебувало 20 тис. відвідувачів. Ми взаємодіємо з туристичним інформаційним центром, який було засновано міською владою, і Хортиця посідає дуже важливе місце в його роботі. Разом ми реалізували багато проєктів, цікавих освітніх і презентаційних заходів. Нам також вдалося знайти порозуміння з керівниками міста з приводу транспортного забезпечення. Був запущений тролейбус на автономному ході, який прямує від площі Маяковського через центр міста і до Хортиці. У сезон він виявився надзвичайно корисним, і сподіваюся, що цей проєкт отримає своє продовження. Міська влада активно підтримує інфраструктуру заповідника. На його території проведені роботи щодо доріг, деяких проблемних ділянок. Це значно покращує ситуацію на Хортиці, але цього не достатньо. Для того, щоб змінити її в цілому, потрібна державна цільова програма, про яку заявив Президент. Досягти результату можна лише при повній взаємодії між заповідником, обласною і місцевою радою, центральними державними органами. Дуже сподіваюся, що 2020 рік буде роком прийняття не просто стратегій розбудови Хортиці, а й чітко будуть визначені джерела фінансування для реалізації.
Леонід Ключик, колишній директор ДЮСШ ФК «Металург», а тепер заступник директора ЗШФ «Металург»:
– Вдячний міській владі, що в скрутний для нас час підтримала школу, взявши її на утримання в міський бюджет. Якби цього не сталося, її б уже не було. А здавалося б, тоді в 2015 році ніщо не передвіщало біди. У травні футбольний клуб «Металург» відзначив вже своє 80-річчя. У жовтні, коли школа місяць як почала зі своїми вихованцями виступати в черговому чемпіонаті ДЮФЛ України, її колектив отримав повідомлення, що припиняється їхнє фінансування. Була команда керівництва клубу розпустити всіх дітей.
Але нас підтримала нова міська влада. З того часу ставлення до дитячої футбольної школи зовсім інше. Дітям оновлюють футбольні поля, ставлять нові роздягальні, надають транспорт для їхніх перевезень, екіпірували всі вікові групи вихованців школи та закупили спортінвентар, фінансують участь дітей в чемпіонаті ДЮФЛ України тощо. Нам наприкінці минулого року перестелили одне поле, в середині літа цього року зробили друге, зараз ось закінчують монтувати ще 2 невеликі футбольні майданчики, і навесні вони у всій красі зустрінуть хлопчаків.
Будівництво та відкриття нових спортмайданчиків у всіх районах міста дало поштовх розвитку футболу в Запоріжжі. У нас на всіх цих майданчиках є свої філії, де з дітками займаються представники нашої школи. І перш ніж дитину віддати в школу «Металург», з нею працюють там. Ці нові майданчики – велика справа для нашого виду спорту. Хоча на них будь-який вид спорту можна підтягувати – фізпідготовка є, практично, всюди. До того ж, ці майданчики розташовані в кожному районі міста поруч з житловими будинками – це просто чудово.
Вячеслав Редя, народний артист України, головний диригент академічного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії:
– Особливо хочу відзначити музичний фестиваль «ОРКЕСТР-FEST». Він проходив минулої осені у Палаці спорту «Юність» – найбільшій залі Запоріжжя. Для запорожців і гостей міста грали найкращі оркестри музичних шкіл і коледжів всієї країни. Запорізькі колективи посіли провідні місця на цьому фестивалі. Дитячі та юнацькі оркестри виступили на гала-концерті разом з Академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії, це було зворушливо. І буквально нещодавно пройшов проєкт «Kid’s Symphony». Головними зірками обласної філармонії стали музиканти дитячого симфонічного оркестру, а це понад півсотні учнів мистецьких шкіл Запоріжжя. Було грандіозне шоу, до якого діти готувалися із великим ентузіазмом. Це один з проєктів Міського департаменту культури і туризму. Ми бачили щасливі обличчя дітей, впевнений, вони будуть продовжувати займатися музикою. Така підтримка від влади необхідна, аби з’являлись нові музичні таланти. Велика подяка місту за такі ініціативи!
Читайте також: Як змінилося Запоріжжя за 4 роки – фото