Рятувальники нагадують про пожежну безпеку в новорічні свята
До Нового року залишаються лічені дні. І ми знаємо, що саме в цей період у місті значно частішають пожежі. Тож подбати про пожежну безпеку у своїй квартирі потрібно вже зараз. І щоб вкотре нагадати громадянам правила безпеки, рятувальники на території Олександрівського лісництва провели акцію «Зустрінемо Новий рік безпечно».
Як розповіла начальник відділу по роботі з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлія Баришева, на новорічні різдвяні свята 48 їхніх підрозділів переводяться на посилений варіант несення служби, аби миттєво реагувати на будь-які позаштатні події, які можуть виникнути під час свят.
Так, лише минулоріч з 31 грудня до 2 січня було зафіксовано 32 повідомлення про надзвичайні події, з яких 16 пожеж. А внаслідок пожежі 2 січня загинуло навіть двоє людей. Тоді на запобігання та ліквідацію наслідків надзвичайних та некласифікованих подій залучалось 49 одиниць техніки та 189 чоловік особового складу.
Варто згадати, як розпочався Новий 2019 рік в Запоріжжі: через 40 хвилин після його зустрічі до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в 5-поверховому житловому будинку на вул. Гоголя в Олександрівському районі міста. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що в одній із квартир на балконі другого поверху горять домашні речі та меблі на загальній площі 15 кв.м. До того ж, на момент виникнення пожежі, власниця знаходилась вдома і вимушено покинула небезпечне місце. Причина пожежі – вибух петарди, яка потрапила на балкон ззовні.
Загалом з початку 2019 року вогнеборці зійснили 9304 виїзди, ліквідувавши 6328 пожеж.
Тож на акції «Зустрінемо Новий рік безпечно» рятувальники вчергове нагадали запоріжцям, що ялинку не можна встановлювати поруч з нагрівальними приладами чи біля батарей опалення, оскільки вона ще швидше висихає. А суха ялинка, як і штучна, спалахує, як порох, і згорає в лічені секунди. Звичайно, що вогонь потім перекидається на штори, меблі та інше домашнє начиння. Не можна використовувати і саморобні гірлянди чи ті, в яких вже пошкоджена ізоляція дротів. Категорично не можна встановлювати ялинку і на шляху ймовірної евакуації людей під час пожежі.
А от представник ГУ ДНСН України в Запорізькій області Сергій Мельник розповів про правила використання піротехнічних засобів, без яких теж не проходить жоден Новий рік. Він продемонстрував ті із них, які використовуються найчастіше і є в продажі. Звичайно, це салюти – різні за розмірами, зарядами та їхньою кількістю. А також петарди та бенгальські вогні. Фахівець наголосив, що потрібно купувати лише сертифіковані вироби, у яких на упаковці зазначений термін використання, і, звичайно, ці вироби не повинні бути пошкоджені.
– Якщо ви це помітили пізно, то краще ними не користуватись взагалі, щоб убезпечити себе від імовірних травм, – підкреслив Сергій Мельник.
Це підтвердив і начальник відділу техніко-криміналістичного забезпечення вибухо-технічного управління ГУ Нацполіції Запорізькій області Володимир Шкурко. Він розповів, що випадки травмування особливо частішають під час новорічних свят. Інколи вони призводять і до летальних результатів.
– Підлітки часто не мають досвіду та вміння правильно використовувати петарди. Як результат – відірвані пальці, опіки різних ступенів і таке інше, – зазначив він.
Читайте також: Як правильно загадувати бажання в новорічну ніч – поради астролога