У запорізькому фотоклубі відкрилась виставка запорізьких туристів та фотографів

Щасливі люди, яким довелося в своєму житті побачити гори, – переконують мудреці. До таких щасливчиків можна із впевненістю віднести наших земляків – Олександра Штифмана та Бориса Мельничука. Вони вже більше 40 років займаються спортивним туризмом, обидва – учасники складних походів. За ці роки побували у багатьох країнах та на найвищих точках світу. Найгарніші гори запорожці показали на виставці «Світ гір душею та очима туриста» у Виставковому залі Спілки фотохудожників. Тут представлені 80 знімків, створених за 12 років.

Це перша виставка Олександра Штифмана та Бориса Мельничука. Вони сподіваються, що не остання. Адже їм дійсно є, що показати та про що розповісти. Зізнаються, що туризм – це спосіб життя. І не уявляють своє життя без походів та гір.

Італія, Норвегія, Туреччина, Ісландія, Росія (Саяни). Фотографії гір дійсно вражають своєю красою та величчю. Щиро дивуєшся, як природа створила такі різні та неперевершені пейзажі!

80449885_860182461072937_9003815868483764224_n

Олександр Штифман пам’ятає свій перший похід. Це були Карпати. Похід середньго ступеня складності. І тоді гори його захопили на все життя.

Ви були у багатьох країнах і місцях. Які гори вас вразили найбільше? – цікавлюся у Олександра Григоровича.

Всі гори по-своєму дивні. Але, напевно, найгарніші гори – в новому районі, куди ти приходиш. Дуже гарний Алтай, Камчатка. Я дуже люблю Саяни. Гарна Швейцарія, чиста та доглянута.

Скільки країн ви відвідали? На це запитання Борису Мельничуку важко відповісти.

– Багато місць і країн, – зізнається. – Раніше ходили лише в Росії. Пройшли від Чукотки до Якутії, Камчатки багато тисяч кілометрів пішки. Були важкі походи високої категорії складності. Фотографії всіх об’єктів, де ми побували за своє життя – не вмістяться на одній виставці. У нас ще дуже багато цікавих робіт. Це Балі, Шрі-Ланка, Якутія, Чукотка. Якщо містянам буде цікаво, то ми можемо зробити ще одну виставку із зображеннями місць, які люди ще не бачили.

80976617_1059989434344319_4103362946590048256_n

Борисе Олександровичу, з чого почалося ваше захоплення горами? – допитуюсь у співрозмовника.

Мені було 17 років. Рідна сестра займалася альпінізмом, і вони повинні були піти в тренувальний похід до Криму (Великий каньйон, Ай-Петрі). Сестра не змогла, і я вирушив замість неї. Після цього на все життя я залишився в горах. Зараз працюю для того, щоб мандрувати. Лише цього року я вже був на Балі, у Черногорії та Турції.

– Ця авторська фотовиставка приурочена до Міжнародного дня гір, – говорить голова Запорізької обласної організації фотохудожників Олег Бурбовський. – Ми побачили красу гір, багато людей навіть не уявляли, наскільки неймовірно прекрасний цей світ. Наші земляки Олександр Штифман та Борис Мельничук пройшли майже всі гори світу та зафіксували їх на своїх фото. І зробили це талановито.

Читайте також: У Запоріжжі серед зими квітнуть фіалки та калина