Грудень – чудовий час для того, щоб віддати всі борги, завершити важливі справи, зізнатися в своїх почуттях і… викинути все непотрібне, щоб не нести цей тягар за собою в новий рік

А мотлоху, про який ми найчастіше навіть і не згадуємо, у кожної людини повнісінько. Старі газети і журнали, магнітики з подорожей, дитячі іграшки та інші подібні речі є майже в кожному домі. Навіть коли цими речами вже давно ніхто не користується, вони все одно продовжують займати місце в квартирі, і створювати безлад. Запорізька практикуюча психолог Ірина Доненко розповіла нашій газеті про причини появи зайвих речей, а також, що потрібно з ними робити, і як надалі уникати накопичення подібних предметів у вашому будинку.

– Люди дуже люблять жити в зоні комфорту, люблять свої старі образи, тому що дуже зручно звинувачувати інших. Перебуваючи в оточенні старих речей, їм комфортно згадувати про минуле. Більшість людей живе або в минулому або в майбутньому, але ніяк не в теперішньому часі. І саме мотлох – це спогади про минуле, які створюють ілюзію реальності, – каже Ірина Доненко.

Психолог стверджує, що, звільняючись від старих речей, людина набуває свободи, здатності мислити незашореними очима. Людина вчиться говорити самій собі правду про своє життя та визнавати, що з минулим вже час розлучитися фізично і ментально. Це може стати новим етапом до розвитку.

Старі рахунки, торішні газети, прострочені документи. І це далеко не весь список макулатури, яку можна знайти в своїх ящиках. Зазвичай, це паперове сміття з’являється через лінощі: нам не хочеться переглядати різні чеки, перевіряючи їхню актуальність. Тому найлегше відправити їх до шухлядки, а не перевірити і вирішити, чи потрібні вони. Щоб уникнути скупчення сміття такого роду, намагайтеся одразу позбуватися від непотрібного паперу. Радимо регулярно перевіряти актуальність паперів, щоб мати можливість своєчасно викидати непотрібні з них.

Найчастіше в список прострочених речей входять так само ліки, крупи, приправи і косметичні засоби. Тому дуже важливо вчасно влаштовувати перевірку в місцях, де вони зберігаються. В ідеалі – один-два рази в 30 днів. У цих перевірках є певний плюс: можливо, вони надихнуть вас на приготування нової страви на новорічний стіл.

Зламаний тостер, туфель без каблука, порване плаття: якщо вам потрібні ці речі, ви займаєтеся їхнім ремонтом одразу, а якщо ні – значить, можете прожити і без них. Постарайтеся дати собі певний термін на те, щоб полагодити предмети. Якщо по його закінченню ви так і не віднесли зламані речі в ремонт – сміливо викидайте їх.

Зазвичай такі речі скупчуються через зайву ощадливість або через страх перед дефіцитом. Однак дуже важливо розуміти, що в сучасному світі купити, замінити або полагодити можна практично все. Так навіщо зберігати річ тільки тому, що в одному випадку зі ста вона може вам стати в пригоді?

У вас є занадто гарний одяг, який ви бережете для «особливого» випадку, але досі не вдягли? Так, ми завжди чекаємо кращого майбутнього, чекаємо, що з нами станеться щось хороше, і спеціально для цього купуємо якісь речі, які в підсумку так і не отримують свого зоряного часу. Варто зрозуміти, що одного разу одяг стане вам не за розміром або вийде з моди, тому важливо не чекати примарного майбутнього, використовуйте речі тут і зараз!

Коли знайшли у себе непотрібні речі – що з ними робити? Не поспішайте викидати, їх завжди можна віддати тим, кому вони будуть корисними. В Запоріжжі є благодійний магазин «Дари Добро», в якому приймають такі речі та віддають на благодійність. Знайти його можна за адресою вул. Сталеварів 1.

Важливо не тільки очікувати удачі від нового року, викинувши старі речі, необхідно ще не забувати про те, що удача в наших руках, і завжди потрібно докладати зусиль для досягнення бажаного.

Читайте також: Як правильно загадувати бажання в Новорічну ніч – поради астролога