Настання Нового року – відмінний привід змінити своє життя на краще
Як слід формулювати свої бажання 31 грудня? Чому не можна говорити «все буде добре»? На ці та інші запитання відповідає консультант з ведичної астрології, нумеролог Павло Серенко.
Що таке час? Це умовна шкала, за якою ми відміряємо руйнування, – з цього почав розмову Павло Григорович. – Час нікуди не тече, нікуди не біжить, він руйнує. Ми дивимося на свої фотографії 10- і 20-річної давнини і бачимо, як ми з роками змінюємося. Час руйнує всі об’єкти: предмети, техніку, автомобілі, живі організми…
Існують різні системи з позначення часу, всі вони умовні. Так, західна астрологія розглядає рух Сонця через знаки Зодіаку, спостереження з Землі. Не вдаючись в тонкощі, це суб’єктивний погляд. Ведична же астрологія оперує реальним рухом Сонця і планет.
У ведичній астрології інша шкала, і навіть виміру часу. Наприклад, є одиниця часу лава Матра – це 1/10 нашої секунди. Ведична година (Мухурта) в перекладі на наш час – 48 хвилин, і в кожній такій Мухурта сприяє своя діяльність. Взагалі ж, те, що ми вважаємо себе певним знаком – комерційна профанація, насправді, знаки, що впливають на вас, можуть бути частково або зовсім іншими. Але вирахувати це може тільки фахівець. Звичайно, приблизно ви можете (і те тільки за рухом Сонця) зрозуміти, який знак на вас впливає, якщо візьмете за точку відліку проміжок часу: з 15 по 15 число кожного місяця. Наприклад, Овни – це 15 квітня – 15 травня. І так далі. Перевірте. Результат може вас здивувати.
Відповідно, Новий рік, який настає 31 грудня – це умовна дата. Вона виникла в Давньому Римі і була пов’язана зі збором податків після врожаю.
Існують різні календарі. До Петра I рік був від створення світу, а після – став від Різдва Христового. Все це – умовні дати. Плюс, як я вже говорив, є різні одиниці часу. Припустимо, зараз у нас 16:00, а в сусідній державі – 17:00. А ще є зимовий і літній час… Також існують японські календарі, китайські. Сам Господь говорить в Ведах: «Я є час – великий руйнівник і творець світів».
Віримо ми в Бога чи ні, але ми не можемо не рахуватися з процесом руйнування, який нікого не щадить на Землі.
Якщо час – це прояви Бога, то якщо Він дозволив таку систему відліку – григоріанський календар, то цифри, які в ньому беруть участь, природно, впливають на нашу Долю, і ми можемо прорахувати, яким буде наступний рік. Навіть якщо це ілюзія, умовність, вона схвалена згори і впливає на правила гри на Землі.
– Павле Григоровичу, існує думка, що 31 грудня ближче до півночі енергетично особливий проміжок часу, тому тисячі людей загадують бажання, і вони збуваються! Виходить, ведична астрологія розвінчує цей міф?..
– 31 грудня – цим числом править планета Раху. Раху – це ненаситні бажання людини, жадібність. 1 січня (одиниця) – прояви мого Я, его. Тобто чим чистіше бажання, тим краще.
Енергетика цього часу на нашій території дійсно потужна. Так, можна загадувати бажання. Чим менш егоїстичні ваші бажання, тим більше шансів їм збутися. Пам’ятайте: ви відповідальні за ваші бажання. Наприклад, загадують: «Я хочу, щоб Андрюша став моїм чоловіком». При цьому Андрюша одружений. Значить, ви бажаєте, щоб чужа сім’я розпалася. Можливо, ви отримаєте Андрійка, але разом з цим до вас прийде і те, що ви заслужили. Андрюша буде вас бити… Загалом, бійтеся своїх бажань.
– У такому випадку, як правильно формулювати бажання?
– Бажати щастя іншим, зокрема, Андрію. Або багато просять грошей. Навіщо вам гроші? На сьомий килим або 11-й айфон? На задоволення своїх потреб і своєї сім’ї (сім’я – це розширений егоїзм).
Ви можете бажати всього, що завгодно, якщо це в межах вашої зони відповідальності. Але краще бажати того, що завгодно Богові. Завдання кожної живої істоти – виконувати свій обов’язок, на роботі, в суспільстві, сім’ї. Виконуючи своє призначення, ви підкорюєтеся закону світобудови. Не забувайте, що природа душі – давати. Така природа Бога, а ми – його частки.
Наприклад, можна в новорічну ніч загадати: хочу чоловіка, тому що я самотня жінка, і мій обов’язок – бути тилом для чоловіка і берегинею сімейного вогнища.
Давайте будемо чесні. Кожна людина хоче простих речей: грошей і любові. Коли щось заболить, то тільки тоді просять здоров’я. Хто вважає, що гроші вирішують матеріальні проблеми? Практично всі! Навіть часом жінки хочуть не Андрійка, а можливостей конкретного чоловіка. Босяк Андрюша далеко не всім потрібен.
Так чи інакше, навіть якщо ваші бажання егоїстичні, у ведичних писаннях сказано: «Чого б ти не просив, проси у Бога». Але звертатися потрібно саме до Нього, а не до всесвіту, або, боронь Боже, до чаклунства, за це за законами долі в наступному житті народитесь виродком, та й в цій скалічите залишок своїх днів, навіть якщо чаклунство виповниться. Розумієте? У кожного з нас персональні, неповторні відносини з Отцем. Так само, як і у кожного атома, саме тому все в цьому світі неповторне, тому звертайтеся і просіть особисто у Нього.
Наше завдання – поліпшити, виправити якості свого характеру. Стати більш духовними, наблизитися любові до Бога. Стати кращим, чистішим, добрішим, мудрішим. Чи не багатшим і гарнішим!
Покращувати ті якості, які у нас від природи. Для цього ми можемо брати будь-який старт відліку. Не тільки 31 грудня. Будь-які позитивні трансформації завжди вітаються.
– Які ще рекомендації ви б дали нашим читачам?
– Багато людей говорять фразу: «Все буде добре». А коли буде? Вони мають на увазі майбутнє і кажуть ці слова кожен день. І виходить, ви живете майбутнім. Треба говорити: «Все вже добре». Блага приходять до вдячного. Що б не відбувалося, завжди може бути ще гірше, тому так важливо бути вдячним за те, що вже маєш. І тоді дійсно все буде добре. Не можна жити минулим і майбутнім, потрібно жити тут і зараз. Інакше ти не живеш! І в цьому справжньому ти повинен бути вдячним. Радість народжується від подяки.
Звичайно, є астрологічні розрахунки і нумерологічні прогнози. Але не варто забувати, що планети – це слуги Бога. У будь-Долі і прогнозі 30% – це воля Господа. Тому завжди сподіватися і сподіватися потрібно на Бога. «Стукайте і вам відкриють, прохайте, і дано вам буде». Але ви повинні розуміти, що відповідальність за бажання лежить на вас.
Є гарний вислів: кожній людині потрібно знайти баланс між надією на Господа і на свої сили. Твої сили дано тобі згори, і ти повинен їх використовувати, але не треба результат тягти собі в нору. Не можна вважати свій успіх суто своїм особистим досягненням, так само, як і в разі провалу не треба надмірно себе картати. Пам’ятайте: є ваші зусилля і є воля Господа. Але зусилля треба докладати в будь-якому випадку – це ваш обов’язок. Якщо людині погано, то лікар допомагає. Він не буде міркувати, вийде-не вийде, зможу-не зможу, він робить, що може, а решта – доля… Роби, що повинен, і будь, що буде.
Читайте також: У якому вбранні зустрічати Новий рік