Як живе запорізький притулок “Дай лапу, друже”

До Всесвітнього дня домашніх тварин, який відзначається 30 листопада, ми вирішили розповісти про притулок «Дай лапу, друже» – центр реабілітації травмованих і тяжко хворих тварин, і звернути увагу на те, що чотирилапі потребують нашої любові та уваги.

собака

Цього року притулку виповнюється 10 років. Увесь цей час він існує за рахунок благодійних внесків і небайдужих людей, які об’єднуються в цілі волонтерські команди.

У «Дай лапу, друже» собакам допомагають, проводять курси лікування, після яких у ветеринарній клініці вони проходять обробку від зовнішніх і внутрішніх паразитів, їм роблять вакцинацію. Тваринки мають також ветеринарні паспорти і обов’язково стерилізуються (за віковими показниками).

собака1

Крім того, собак тестують на виявлення поведінкових показників для подальшої адаптації до життя у нових господарів, виявляють у них схильності до охоронної діяльності або роботи як компаньйона людини.

собака5

Для тваринок тут справжній дім, де їх люблять і цінують. У притулку нараховується 200 собак, серед них є «старички», тяжкохворі, з інвалідністю і ті, від яких відмовилися, або яких викинули на вулицю господарі. Більшість із них – звичайні, але останнім часом клієнтами стають породисті, яких за проханням людей забрали до притулку з вулиці. Тільки подумати, сюди щомісяця потрапляють 35-50 тварин.

собака..

Новий проєкт – «Погуляй із собакою»

Вже рік тут існує проєкт «Погуляй із собакою». Команда волонтерів працювала над підготовкою собак до вигулу: соціалізували, привчали їх до повідця, робили ветеринарні паспорти, щеплення. З упевненістю можна сказати, що тваринки безпечні для людини. Але поки що готові лише четверта частина притулку…

собака2

Погуляти із собакою можна по суботах, а ще краще прихопити із собою якийсь смаколик для улюбленця. Вони цього теж потребують. А що ще необхідно для тварин, можна дізнатися у волонтерів або у Ірини Дідур.

Ірина Дідур, голова громадського об’єднання «По захисту прав тварин «Дай лапу, друже» розповіла:

– У притулку найбільша проблема – нестача людського спілкування в тварин. Коли собака потрапляє у такі умови і при цьому ізолюється від суспільства – це шлях у нікуди. Притулки повинні бути відкритими і відвідуваними. Таким чином у тварин є можливість знайти собі господаря, дім і бути комусь потрібними.

собака3

Вигуляти і провести час із собакою можуть і маленькі діти, і дорослі, і навіть люди похилого віку. Для кожного знайдеться улюбленець. Вже зараз на вихідних погуляти із собаками приходять 80-100 людей, аби подарувати їм тепло, любов, турботу, спілкування, відчути відповідальність за когось. На це й розрахований проєкт. Тож, не будьте байдужими і приділіть увагу справжньому другу людини.

собаки

Альона Філатова неодноразово відвідує притулок «Дай лапу, друже» і гуляє із улюбленцем:

– Про притулок дізналася декілька років тому. Разом з друзями приїжджали у гості до тваринок, привозили смаколики і все необхідне. Мені подобається, що є можливість вигуляти собаку, походити з ним у парку. Як на мене, це дуже цікаве рішення, тому що люди отримують задоволення та заряджаються позитивною енергією від тваринок, а чотирилапі – відчувають любов і знаходять нових друзів. Вважаю, що ще декілька таких відвідувань притулку, і я заберу свого улюбленця додому. У такі моменти згадую мамині слова – «Друзів не купують».

собака.

Читайте також: У Запоріжжі розпочали підготовку до новорічних свят

Фото: Валерія Константинова