Оновлена бібліотека відкрила свої двері для читачів Заводського району
Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй сторінці у “Фейсбуці”.
– Культурно-мистецький центр на вул. Історичній, 45 у Заводському районі – це сучасний бібліотечний заклад із інклюзивним спрямуванням, а також художня школа. Ми повністю оновили приміщення та придбали понад 300 нових книжок. Крім того, тут зможуть займатися образотворчим мистецтвом більш ніж 300 дітей і дорослих, – зазначив Володимир Буряк.
Бібліотека в Заводському районі – це один із найбільших бібліотечних закладів міста. Її послугами користуються 5,5 тисяч мешканців району. Особливістю цієї бібліотеки є також інклюзивне спрямування, що дуже важливо для розвитку дітей із інвалідністю. Окрім внутрішньої реконструкції приміщень читальні змінився і її зовнішній вигляд. Фасад нового культурно-мистецького центру прикрашає яскравий мурал “Заплутана історія”. Нагадаємо, стінопис – частина проєкту «Сучасне мистецтво для покоління Z», який реалізує департаменту культури і туризму міськради за ініціативи мера Запоріжжя Володимира Буряка. Над малюнком працювали графічні художники, street-art митці, дизайнери.
Міський голова нагадав, що за останні півтора року отримали нове життя ще 4 міські бібліотеки. Зокрема, читальні за адресами: вул. Гоголя, 66; пр. Соборний, 173; пр. Маяковського, 7, вул. Ситова, 6. Крім того, готується до відкриття центральна дитяча бібліотека в Олександрівському районі міста. До кінця 2020 року заплановано розпочати реконструкцію ще двох бібліотек у районах.
– До речі, в запорізьких бібліотеках великий вибір книжок у паперовому та електронному варіантах, тож оформлюйте читацький квиток і гайда читати!, – закликав Володимир Буряк.
Як писав сайт “Запорозька Січ”, в місті триває реформа бібліотечної системи Запоріжжя. Це унікальна для всієї України ініціатива, яка не передбачає жодних скорочень працівників бібліотек. Зовсім навпаки – вона дає друге життя бібліотекам, крім того дозволила підвищити зарплати фахівцям бібліотечної галузі міста.
Ще один напрямок, якому приділяється значна увага – розвиток мистецьких шкіл. За три роки були оновлені музичні інструменти на більш ніж 4,5 млн грн, придбані інтерактивні дошки та ноутбуки, звукова апаратура й оргтехніка. Виконані ремонти в тих мистецьких закладах, які цього потребували.
Крім цього реалізовано масштабний проєкт «Дорога до школи». Завдяки йому були відремонтовані пішохідні підходи до шкіл, встановлено вуличне освітлення, лавки, паркани, велопарковки. Такі зміни покликані прищеплювати дітям любов до мистецтва, до читання тощо. Крім того, вони дозволяють юним запоріжцям займатися улюбленою справою поблизу домівки, а не їхати в інші місця.
Читайте також: Запорізькі депутати виділили додаткові кошти на оплату праці медиків та лікарів