На вчорашній сесії міськради депутати направили звернення до міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та облдержадміністрації щодо регулювання шкідливих викидів

Нагадаємо. нещодавно мер Запоріжжя Володимир Буряк проводив нараду з керівниками великих промислових підприємств. Темою обговорення стала якість повітря в місті, на яку все частіше почали скаржитись запоріжці. Під час зустрічі міський голова висунув жорсткі вимоги промисловцям – налагодити повноцінну роботу фільтрів, а також у двотижневий термін надати пропозиції щодо подальшого покращення стану повітря в Запоріжжі. Вже наступної неділі має відбутись чергова зустріч, під час якої керівники підприємств представлять своє бачення того, яким чином вирішити ситуацію з екологією в Запоріжжі.

За дорученням мера Запоріжжя Володимира Буряка управління з питань екологічної безпеки міськради підготувало звернення до міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та облдержадміністрації з вимогою щодо регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря згідно з норм законодавства. Оскільки саме ці структури надають дозволи на викиди. Держава регулює норми викидів для підприємств І групи, облдержадміністрація – для ІІ групи.

Нагадаємо, завдяки Меморандуму, що був підписаний між промпідприємствами та міською владою, у Запоріжжі вдалося значно скоротити викиди в повітря та воду. Були реалізовані багато природоохоронних заходів, які промисловці виконували за власні кошти. Завдяки цьому, наразі Запоріжжя знаходиться на 9 місці серед міст України за станом забруднення повітря. При цьому, на переконання мера Запоріжжя Володимира Буряка робота щодо покращення екологічної ситуації в місті має продовжуватися постійно, щоб запоріжці відчули покращення стану повітря.

Читайте також: У Запоріжжі встановлять розумні світлофори