Якщо ви ще не встигли викинути ялинку, то вона може стати в нагоді

Сьогодні вночі за китайським календарем на зміну року Свині прийде рік Щура. Тож, новорічні святкування майже закінчилися, і постає традиційне питання: що робити з ялинкою. Зі штучною новорічною красунею все просто – якщо вона в задовільному стані, її необхідно просто компактно впакувати та заховати до наступного року. А ось живу ялинку очікує незавидна доля на смітнику. Ми пропонуємо кілька порад, як подарувати друге життя новорічній красуні.

Корм для тварин

Ялинові деревах містять багато вітамінів. Це зокрема залізо, вітамін С, марганець і каротин. І зоопарки приймають ялинки після свят, щоб урізноманітнити раціон тварин взимку. Крім того, новорічні дерева можуть стати й іграшкою для великих тварин. У Запоріжжі запропонувати ялинку можна до зоопарку в дитячий залізниці, попередньо поцікавившись, чи потрібні їм хвойні дерева.

Хвойне мило

Через свої бактерицидні властивості хвою часто використовують в косметології.Тож з голок новорічної ялинки можна власноруч приготувати мило. Для цього голки необхідно замочити в воді, а потім подрібнити їх у блендері або кавомолці. В мікрохвильовці розтопіть звичайне мило і на кожні 100 грам додайте 1 чайну ложку голок. Добре розмішайте до застигання і залиште на пару годин остигати в формі. Якщо ви захоплюєтеся миловарінням, можна використовувати спеціальну мильну основу та барвники.

Віник для бані

З новорічних ялинок вийдуть гарні віники для банних процедур. Якщо гілки залишити в гарячій воді на півгодини, вони стануть м’якими і перетворяться в натуральний масажер для тіла. Для того, щоб зробити віник, треба взяти гілки побільше та зв’язати їх разом мотузкою. Для тих, хто рідко ходить до бані, можна приймати хвойні ванни. Голки треба приварити у воді та додати цей відвар у воду під час купання. Пари ефірних масел ялинки мають антибактеріальний і протизапальний ефект, допомагають зняти втому і поліпшити кровообіг.

Ароматичні саше для дому

Щоб подовжити відчуття свята та ще трохи насолодитися ароматами хвої та новорічної магії, зробіть з гілочок ароматні саше. Покладіть голки в тканинні мішечки та міцно зав’яжіть нитками – і домашній ароматизатор готовий. Їх можна використовувати будь-де – у кімнаті, шафі, чи навіть для ароматизації взуття. Також до мішечків можна додати інші інгредієнти – корицю, шкірки цитрусових, лаванду, гвоздику тощо.

Компост

Якщо ви живете у приватному будинку, ялинку можна використовувати в садівництві як добриво чи компост. Хвойні голки відмінно захищають рослини від бур’янів і паразитів. Крім того, покриваючи землю біля рослин залишками святкового дерева, ви зможете рідше поливати і рихлити землю. Зі стовбуру ялинки і великих гілок можна зробити міцні опори для витких та високорослих рослин.

Читайте також: Як зберігати спокій у будь-якій ситуації