Сторона, яка проводить нападки на Запоріжжя, від свої планів не відмовиться

Таку думку висловив політичний експерт Павло Скурський, коментуючи “Запорозькій Січі” заяву щодо відмови від концесії аеропорту “Запоріжжя”.

– Відміна концесії, яка була заявлена міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, це, безумовно, перемога. Перемога у цілому і мера Запоріжжя, і громади. Хочу звернути увагу на атмосферу, в якій була зроблена ця заява. Це Міжнародний Економічний Форум в Давосі. Міністр екстрено зробив таку заяву та спеціально зробив сигнал для того, щоб заспокоїти громадськість. Безумовно, ця позиція погоджувалася з президентом, – зазначив Павло Скурський.

Політичний експерт впевнений, що заява була зроблена через те, що тиск, який був піднятий в Запоріжжі, сильно загрожує правлячій партії. Тож незгода громадськості похитнула рейтинги, тому в Давосі було прийнято рішення «екстрено гасити пожежу».

– У чому суть битви та яка повинна бути в ній перемога? Аеропорт повинен бути розблокований. Повинна бути повернена технічна документація, щоб термінал стартував у березні. Якщо цього не трапиться, будуть розірвані контракти з лоукостерами, великі проблеми з пасажирськими рейсами. Розкуплені тисячі квитків. Це погано в іміджевих та в усіх економічних відносинах. Тому залишається вимога розблокувати роботу аеропорту, публічний тиск залишається, – зазначив Павло Скурський.

Щодо подальшої ситуації, то експерт припускає, що на мера буде наростати тиск силовиків із різних сторін.

– Це підкреслює саме політичну версію: мера Володимира Буряка потрібно «дістати» будь-яким шляхом. За аналогією – в минулу середу схожа ситуація трапилася і з київським мером, – зазначає Павло Скурський.

Політолог вважає, що виходом з ситуації залишається продовження публічного тиску та правові аспекти – ними зараз займається мерія: подані всі необхідні позиви.

– Іншого варіанту, як розблокувати роботу аеропорту немає, – підкреслив політичний експерт.

Павло Скурський додав, що це був такий собі передчасний «постріл у ногу». Бо на місцевих виборах у “Слуги народу” не вийде «вискочити на президенті». Тут доведеться говорити про місцеві теми, зустрічатися обличчям до обличчя.

– Чому вони програли вибори в ОТГ – бо намагалися «в’їхати»  на велосипеді президента. А люди питають про сміттєві звалища. Тому плацдарм напередодні виборчої кампанії у них найжахливіший. Якщо ці хлопці не виплутаються гідно з цієї ситуації, будуть нападати на мера – з кожною новою нападкою їх рейтинг буде сточуватися, – підсумовує Павло Скурський.

Читайте також:  Роботи на новому терміналі запорізького аеропорту й досі заблоковані