Місцева партія – впевнений лідер симпатій виборців Запоріжжя
Про це наголошує кандидатка політичних наук Лілія Жужа.
У цілому по Україні рейтинг партії влади “Слуга народу” скотився до 15,5% (нагадаємо, рік тому ця партія виграла вибори до Верховної Ради з результатом 43,16%, а з урахуванням мажоритарників вона взяла 60% місць в парламенті). Рейтинги (1) інших всеукраїнських партій ще менші: по 11,4% в середньому по Україні отримують ОПЗЖ і “ЄС” Порошенко.
У той же час показники місцевих партій продовжують зростати по всій Україні. Візьмемо останні дослідження тієї ж групи “Рейтинг” у різних регіонах. Можна відзначити, що від Чернівців до Маріуполя тон задають партії, які не представлені у Верховній Раді, проте добре знайомі місцевим жителям. Так, в Чернівцях (2) сума рейтингів одразу трьох місцевих партій («Рідне місто», «Єдина альтернатива», партія Чернівчан) становить 33,5%. У Вінниці (3) “Українська стратегія”, яку пов’язують з екс-мером цього міста Гройсманом – 51,2%. У Маріуполі (4) Блок мера Вадима Бойченка лідирує з рейтингом 55,2. У Білій Церкві (5) місцева партія «Біла Церква разом» набирає 23,6%.
Запоріжжя і Запорізька область теж відносяться до числа регіонів, де місцева партія – впевнений лідер симпатій виборців. Згідно з опитуванням (6) групи “Социс”, за “Партію Володимира Буряка” Єднання “збираються проголосувати 41,6% виборців на виборах до міської ради і 34,5% – на виборах до обласної. Жодна всеукраїнська партія в нашому регіоні й близько не підбирається до цих показників.
Пояснення того, чому люди в таких регіонах, як Запоріжжя, голосують “за своїх”, а не за київських політиків, дуже просте. Результати тих і інших – очевидні.
З одного боку, незважаючи на глибоку економічну кризу, до якої київські політики довели країну, попри всі карантинні та інші обмеження, місцевій владі вдається системно і комплексно розвивати місто. Чого при інших владах не спостерігалося навіть у більш “заможні” часи.
Упорядковуються вулиці міста, розвивається громадський транспорт, впорядковуються парки і сквери, оснащуються лікарні та поліклініки, ремонтуються дороги, розвивається інфраструктура. Місто без жодної копійки з держбюджету побудувало новий термінал аеропорту. Люди, які роблять ці реальні справи замість гучних заяв, об’єдналися в “Партію Володимира Буряка” Єднання “, щоб продовжити розпочате, продовжити розвивати місто і регіон.
З іншого боку, у Верховній Раді, незважаючи на більшість однієї партії, якій українці видали захмарний кредит довіри рік тому, тривають чвари, корупційні скандали, вирішуються питання олігархів, а не актуальні проблеми людей.
І проблеми не тільки у партії влади. Інші партії в парламенті або виступають в ролі статистів, “підтанцьовки”, або вирішують свої приватні політичні питання, навіть не намагаючись уявити і захистити чіткий план, як вивести Україну з затяжної економічної кризи, як підняти рівень життя українців.
Кому потрібні в місцевих радах партії, керовані з Києва тими людьми, які сьогодні засідають в українському парламенті? Що вони можуть запропонувати на місцевому рівні, якщо їх “кращі” представники, відібрані по всій країні до Верховної Ради, демонструють свою безпорадність? Що будуть робити їх представники в місцевих радах? Голосувати за карантин на місцевому рівні – тому що так вигідно звалювати економічну кризу на коронавірус, прикриваючи власну некомпетентність?
Запорожці посилають всеукраїнським партіям просте повідомлення: перш ніж наполегливо втручатися в справи міста й області, покажіть, на що ви здатні в Верховній Раді. Покажіть хоч якісь позитивні зрушення в економіці України, в рівні життя людей. Завойовувати підтримку людей потрібно справами, а не словами.
***
- Дослідження Соціологічної групи Рейтинг. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%. Терміни проведення: 25-28 вересня 2020 р.
- Дослідження Соціологічної групи Рейтинг. Аудиторія: мешканці м.Чернівці від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком та статтю. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення дослідження: 18-20 вересня 2020 р.
- Дослідження Соціологічної групи Рейтинг. Аудиторія: мешканці м.Вінниця від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 869 респондентів (похибка не більше 3,3%). Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Терміни проведення: 1-13 вересня 2020 р.
- Дослідження Соціологічної групи Рейтинг. Аудиторія: мешканці Маріуполя від 18 років і старші . Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,1%. Терміни проведення: 18-24 вересня 2020 р.
- Дослідження Соціологічної групи Рейтинг. Аудиторія: мешканці Білоцерківської ОТГ від 18 років і старші . Вибірка репрезентативна за віком, статтю. Вибіркова сукупність: 800 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 3,5%. Терміни проведення: 25-26 вересня 2020 р.
- Опитування Центру соціальних та маркетингових досліджень Socis. Терміни проведення дослідження: 5-9 вересня 2020 року. Метод стандартизоване інтерв’ю «face-to-face» за місцем постійного проживання респондентів. Опитано 600 респондентів. Результати репрезентують доросле населення м. Запоріжжя за такими показниками, як вік (старше 18 років), стать, а також поділ міста на райони. Похибка вибірки : +/- 4,2%. Дослідження Соціологічної групи Рейтинг
Читайте також: Володимир Буряк отримав посвідчення кандидата в мери Запоріжжя