Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення зібралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Тетяна Ярмощук, Наталія Завгородня, Віктор Короленко, Костянтин Сілін. Депутати запросили на засідання начальника міського управління з питань охорони здоров’я та головлікаря міської лікарні швидкої допомоги, щоб отримати із перших вуст інформацію про суть реорганізації “швидкої допомоги” в Запоріжжі, яка має відбутися з 1 січня 2013 року.
За інформацією начальника міського управління з питань охорони здоров’я Надії Севальнєвої, ніякого скорочення медичного персоналу, про яке встигли повідомити декілька місцевих ЗМІ, в ході реорганізації не передбачено. Під час формування нової структури будуть керуватися існуючим на даний момент штатним розкладом. Медперсонал на нове місце роботи буде переведено відповідно до діючого трудового законодавства. “Усе спрямовано на поліпшення якості, доступності, ефективності служби “швидкої допомоги”. В службі “швидкої допомоги” працюють кваліфіковані фахівці, тому одне з головних завдань – зберегти цей кадровий потенціал”, – сказала Надія Севальнєва.
За словами головного лікаря міської клінічної лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Сергія Завгороднього, він особисто провів бесіди із працівниками кожної із підстанцій “швидкої допомоги” і роз’яснив людям, що вони будуть “звільнені переводом”, для того щоб відразу бути прийнятими на роботу в нову структуру – Центр медицини катастроф обласного підпорядкування. Спеціалізовані бригади “швидкої допомоги” в Запоріжжі також ліквідовані не будуть, тому що вони довели свою ефективність.
Найголовніше, що турбувало депутатів, чи зміниться щось для мешканців міста з нового року. На це Сергій Завгородній відповів: “Хворих “швидка” як возила до лікарні “швидкої допомоги” (до речі, лікарня свою назву залишить незмінною, незважаючи на реорганізацію), так надалі і возитиме, нормативи для “швидкої”, як були 10 хвилин у місті, 20 – по області, такими і залишаться”.
Надія Севальнєва уточнила, що згодом, протягом 2013 року, в Запоріжжі має бути створена диспетчерська служба “швидкої допомоги”, яка б регулювала курсування містом машин “швидкої” з метою найоптимальнішого варіанту надання негайної допомоги тим, хто її потребує. Також повинні відкритися пункти тимчасового базування для бригад “швидкої допомоги”, де б лікарі, медсестри та водії могли елементарно перепочити. Але всім цим уже буде займатися обласне управління охорони здоров’я. Субвенції на це теж отримає обласний бюджет.