Останні кілька років можна помітити зростаючу популярність картин за номерами, які особливо під час карантину купували з особливою жагою
Чому люди малюють? Чому віддають перевагу картинам за номерами замість того, щоб відображати власну фантазію? Детально про це у нашому матеріалі
Яскраве лікування
Серед аристократів XIX століття було популярним віддавати своїх доньок на заняття музикою та живописом. Вважалося, що молода жінка має володіти мистецтвом, щоб розважати гостей. Проте популярність крилася не тільки в цьому, інтелігенція також розуміла, що заняття живописом сприяє розвитку особистості. По-перше, малювання безпосередньо поєднує в собі такі сфери, як історія, анатомія, архітектура, психологія і навіть економіка, тож зачіпає різні сторони розвитку людини. І, по-друге, заняття живописом вчить терпінню та сприяє розслабленню.
У наш час вічного стресу набирає популярності арт-терапія. З’явився цей термін у 30-х роках ХХ століття в США. На початку свого розвитку арт-терапія відображала лише психоаналітичні погляди на пацієнтів. Але швидко психотерапевти зрозуміли, що процес малювання є інструментом лікування. Методи арт-терапії допомагають на підсвідомому рівні виявити, усвідомити, вивести з підсвідомості проблему, перевести її в поле свідомості, у фізичний світ, матеріалізувати на папері. Далі вже за допомогою фахівця можна працювати з цією проблемою, вираженою в матеріальному світі, спеціальними методами та знайти шляхи її вирішення.
Арт-терапія підвищує самооцінку людини, її застосовують у корекції тривожності, агресивності, гіперактівності, гіпоактивності та інших психологічних проблем. Методи арт-терапії були застосовані в США навіть у роботі з дітьми, вивезеними з нацистських таборів під час Другої світової війни. Солдатам теж проводили арт-терапію, цей експеримент показав, що бійці стають після цього більш зібраними та спокійними.
Малювати можуть всі
Останніми десятиліттями арт-терапію застосовують усе більш активно з різними групами клієнтів із реакціями на важкий стрес і порушеннями адаптації внаслідок пережитої психічної травми. Британські фахівці стверджують, що образотворча діяльність і творча активність в інших її проявах виступає в якості універсальних механізмів відновлення психологічної адаптації людини до мінливих умов навколишнього середовища в різні періоди життя.
Але в той час, як за кордоном давно застосовують арт-терапію і вона дає плідні результати, у нашій країні з сумнівом до цього ставляться. Мабуть, ще з радянських часів нам вбили в голову купу сумнівів що до власних здібностей. Занадто часто можна почути від багатьох людей: «Я не вмію малювати», і саме через це переконання вони бояться пробувати. Однак малювати можуть всі, просто одні швидше навчаються, іншим доводиться довше прикладати зусиль. При цьому процес навчання вже є арт-терапією.
Зараз техніки виконання чи не кожен рік поповнюються новими винаходами сміливих майстрів. Малюючи пальцями чи носом, серветкою або пензлем, ви розвиваєте креативне бачення та понурюєтесь у бурхливий потік енергії. Варто лише один раз спробувати й відчути це на собі. Хто знає, може, саме всередині вас криється великий талант, якій змінить ваше життя.
До речі, весняний карантин довів, що дорослі прагнуть позбавитися стресу саме через малювання. У місяці, коли мільйони людей опинилися на самоізоляції, розмальовки-антистрес та картини за номерами набули шаленої популярності! У соцмережах їх розкуповували, як гарячі пиріжки! По суті, це ті ж розмальовки, якими діти займаються в дитячому садку. Заготовлені відсіки зафарбовуються певним кольором, створюючи зображення. Декілька днів або тижнів – і в тебе майже справжня картина, і ти відчуваєш себе художником. Але є одне але. Картина за номерами допоможе розслабитися, але не навчить бачити, відчувати та справді малювати.
Скільки коштує
Вартість картини за номерами в Запоріжжі складає 200-300 грн (полотно з фарбами та пензлями). Вартість одного майстер-класу з малювання у художника – 250-400 грн, у вартість входять матеріали.
Читайте також: У Запоріжжі виготовляють унікальні екологічні та вишукані смаколики