Міністерство охорони здоров’я України скасувало додаткове тестування на коронавірус для завершення амбулаторного лікування

Відповідні зміни було внесено в стандарти надання медичної допомоги під час COVID-19.

У стандарті надання медичної допомоги відтак прописано 3 критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування:

  1. Відсутність клінічних проявів захворювання протягом 3 днів, починаючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження (немає потреби додатково проводити тестування).
  2. Відсутність клінічних проявів захворювання протягом 3 днів, починаючи з 10 дня від дати вилучення матеріалу в разі позитивного ПЛР (також немає потреби додатково проходити тестування).
  3. Відсутність проявів захворювання за умови отримання одного негативного результату ПЛР.

Оновили також критерії ушпиталення. Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що хворого направлятимуть у лікарню тепер, якщо є клінічні параметри: «Зокрема, частота дихання (менше ніж 10 або більше ніж 30), сатурація під час вимірювання пульсоксиметром менше ніж 92%, порушення свідомості, а також пацієнти з перебігом захворювання середньої тяжкості із супутніми патологіями», – пояснив він.

Антитіла до коронавірусу з часом зникають з крові

Рівень антитіл у крові тих, хто перехворів на коронавірус, поступово знижується, і за кілька місяців доходить до рівня, який не може захистити від повторного зараження. Такого висновку дійшли вчені Великобританії.

Лікарі провели дослідження 365 тис. осіб, які пройшли тести на антитіла до коронавірусу. Тести розсилалися методом випадкової вибірки, щоб визначити частку людей з антитілами в загальній популяції. Дослідження тривало кілька місяців і показало, що з часом ця частка знижується. Так, на початковому етапі ця частка становила 6% від загального населення Великобританії, а кілька місяців потому вона скоротилася до 4,4%. З цього автори дослідження зробили висновок, що антитіла до коронавірусу, що є важливою складовою імунітету, зникають з крові перехворілих за кілька місяців.123334233_383425526346327_1870588651935194904_n

Падіння рівня антитіл спостерігається у всіх вікових груп, проте швидше за все антитіла втрачали люди у віці старше 75 років, говориться в публікації. Найшвидше падіння рівня антитіл відбувається у тих, хто перехворів COVID-19 безсимптомно, а найповільніше рівень антитіл скорочується у молодих віком від 18 до 24 років.

Коронавірус може зникнути сам

Таке припущення зробив директор Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко.

«Теоретично він може зникнути сам по собі – так, як зник його рідний брат, SARS-1, який був у Китаї у 2002-2004 роках», – вважає він.

За словами вченого, наразі неможливо передбачити, у який бік мутує COVID-19.123032091_383425643012982_737482659310120064_n

Академік розповів, що на сьогодні внаслідок мутацій коронавірус став заразним, тобто він більше чіпляється до людей, але, на щастя, він не став летальнішим.

Він додав, що наука не може підштовхнути вірус до бажаних мутацій у бік його ослаблення. «Єдине, що ми можемо – це підштовхувати наш організм, щоб він ставав менш чутливим до дії вірусу. Саме цим і займається вакцинація. Вакцина залишається єдиним ефективним профілактичним засобом боротьби з вірусом», – наголосив Комісаренко.

Українська вакцина з’явиться приблизно через рік

Науковці представили результати доклінічної фази досліджень української вакцини проти COVID-19. Серед розробників українська компанія «Діапроф-Мед», американська компанія DiaPrep System Inc та українські вчені з Інституту мікробіології і вірусології НАН. Одним із розробників є міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов.

«Це – рекомбінантна вакцина. Вона не містить вірусу. Вона містить елементи, з яких побудований вірус. За допомогою рекомбінантного білка, який ми отримали, можна отримати антитіла. Після цього антитіла беруться і вносяться туди, де вірус може рости. Якщо вони не дають йому рости, це говорить про це, що ваш білок – правильний. Ось це і було зроблено», – розповів Фаворов.

Medicine in vials and syringe , ready for vaccine injection , Cancer Treatment , Pain Treatment and can also be abused for an illegal use

Medicine in vials and syringe , ready for vaccine injection , Cancer Treatment , Pain Treatment and can also be abused for an illegal use

Серед прикладів такої вакцини – рекомбінантна вакцина проти вірусного гепатиту B та вакцина проти ротавірусної інфекції.

Поки що пройшла доклінічна фаза досліджень, яка складалася з кількох кроків, серед яких – виокремлення необхідного білка та імунізація ним кроликів, мишей, пацюків та інших тварин. Тепер планують розпочинати клінічну фазу досліджень.

Влада обіцяє, що держава повністю фінансуватиме цю розробку. Приблизна сума, яку можуть витратити на дослідження – понад 100-150 млн грн.

Проте науковці скептично ставляться до розробки вакцини від COVID-19 в Україні, оскільки в країні немає лабораторій з необхідним рівнем безпеки для роботи з вірусами. Це підтверджують у МОЗ. Розробники запевняють, що домовилися із 3 закордонними лабораторіями, які допоможуть в розробці вакцини.

За словами Фаворова, якщо все йтиме ідеально – на розробку потрібно 9 місяців. Якщо реально – рік.

COVID-19 може викликати психічні відхилення

Наслідками COVID-19 можуть стати не тільки втрата смаку та нюху, некротична енцефалопатія або інші когнітивні розлади, але і відкладені хвороби, – припускають науковці. Справа в тому, що, на думку вчених, інфекція потенційно здатна викликати важкі психічні відхилення (зокрема, шизофренію) у дітей, народжених від перехворілих матерів. Поки це лише припущення, але медики рекомендують відслідковувати нервову систему народжених в період пандемії дітей протягом тривалого часу.

Читайте також: Запорізькі лікарні отримають нове обладнання для боротьби з коронавірусом