З понеділка в місті діятиме новий рівень епідемічної небезпеки

На своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці” мер Запоріжжя Володимир Буряк розповів, як житиме місто в таких умовах.

– Те, що ще місяць тому здавалося далекою перспективою, сьогодні вже на порозі. І це не просто колір. За ним стоять реальні цифри: 53 смерті від COVID 19 у місті, 6060 виявлених випадки захворювання. Й це дані тільки на сьогодні. Завтра ці цифри збільшаться. Як буде розгортатися ситуація в подальшому, залежить тільки від нас. Від КОЖНОГО! Вимоги карантину – не чиясь примха, а життєво важлива необхідність! Маска захищає вас від зараження та ваших оточуючих, у разі, якщо ви є переносником хвороби, але ще не маєте симптомів. Не менш важливо мити руки й обробляти їх антисептиком, аби не залишати інфекцію на поверхнях, – наголосив Володимир Буряк.

Міський голова підкреслив, що з переходом міста в нову зону дотримання санітарно-епідемічних вимог у Запоріжжі посилено контролюватимуть. Так, працівники Національної поліції посилять патрулювання та перевірку дотримання вимог карантину в магазинах, кафе, транспорті, на ринках тощо. У місцях масового скупчення людей патрулюватимуть військовослужбовці Національної гвардії. Транспорт продовжить перевозити пасажирів виключно за кількістю сидячих місць та ВИКЛЮЧНО В МАСКАХ. Підприємствам і організаціям міста рекомендується організовувати підвіз працівників на роботу спеціальним транспортом. Пільговий проїзд для пенсіонерів відмінено з 6 листопада, інші пільгові категорії зможуть користуватися можливістю безоплатного проїзду. Перебування на ринках і в магазинах, як і в інших закладах, можливе лише в засобах індивідуального захисту як для працівників, так і для відвідувачів. Також посилено роботу мобільних груп, які перевіряють дотримання карантинних вимог у місті.

– На тих, хто їх порушує, будуть накладатися штрафи – вже без жодних попереджень! Попереджаю власників бізнесу: в разі систематичного ігнорування правил карантину – готуйтеся до закриття! – зазначив Володимир Буряк.

Роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування ЗАБОРОНЕНО після 20.00, крім доставки та на винос. Спортивні зали, фітнес-центри, перукарні та інші підприємства побутового обслуговування можуть функціонувати лише за умови регулярної дезінфекції приміщень, а також забезпечення дотримання соціальної дистанції між відвідувачами, масковий режим – обов’язковий. При цьому дитячі садки та 1-4 класи продовжують працювати, однак з суворим дотриманням карантинних вимог.

Окрім цього, для лікування хворих на коронавірус буде додатково перепрофільовано 90 ліжок у 1-й міській лікарні та 50 ліжок до 160 наявних у 9-й міській лікарні, а також 37 ліжок у 5-й дитячій лікарні. Як писав сайт “Запорозька Січ”, також для лікарень Запоріжжя придбають додаткове обладнання, яке допоможе у боротьбі з коронавірусом.

Мер Запоріжжя закликав містян бути відповідальними та не гратись зі своїм здоров’ям і життям.

Нагадаємо, що за ситуацією з поширенням коронавірусної інфекції запоріжці можуть слідкувати в офіційному телеграм-каналі ЗАПОРІЖЖЯ.ІНФО.

Читайте також: Як у Запоріжжі після канікул навчаються учні молодших класів