У Запорізькій області очікується вторгнення арктичного повітря

В Укргідрометцентрі повідомляють, що цього тижня на територію України прийдуть морози

«Південний циклон суттєво ускладнить погоду у південній частині України – дощ, мокрий сніг, налипання мокрого снігу, ожеледь, ожеледиця, сильний, до штормового, північно-східний вітер.

Складні погодні умови поступово охоплять нашу південно-східну частину, Схід України, а також Полтавщину, Сумщину, Дніпровщину, східні райони Кіровоградської та Черкаської областей.

Очікуються пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини. А також налипання мокрого снігу, ожеледь. Температура від 1 до 6 градусів морозу, – повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці синоптик Наталка Діденко. Та мала рацію. До Запоріжжя прийшов сніг. А незабаром також очікуються морози 18-20 градусів. На Хрещення теж буде зимно – від -8 до -18.

Великі морози – дивина для Запоріжжя

За інформацією запорізьких синоптиків, зазвичай для нашого регіону характерні зими з температурою близькою до 0 градусів. Зима, як правило, контрастна, коли стовпчик термометра опускається до невеликих мінусових температур, а потім підіймається до позитивних температур. Тому у нас часто буває ожеледь, налипання мокрого снігу і тумани.

Періоди холодної погоди здебільшого короткочасні. Температура в цей час опускається до 10 градусів, іноді до 15 градусів морозу. В окремі дні може бути нижче 20 градусів. До речі, протягом останніх 20-25 років відмітка нижче 28 градусів морозу не опускалася.

Найнижча температура – мінус 31,8 градусів – в Запоріжжі була зафіксована в січні 1940 року.

Бережіть себе!

ГУ ДСНС України у Запорізькій області попереджає: уникайте переохолодження та обмороження, яке загрожує кожному, хто вдягнений не по погоді та тривалий час перебуває на холоді.

Якщо ви виявили у себе наступні ознаки, можете сміливо констатувати: переохолодження!

  • озноб,
  • тремтіння,
  • блідість,
  • посиніння шкіри, губ
  • біль у пальцях рук та ніг.

При легкому переохолодженні достатньо тепло вдягнутися, випити гарячий солодкий чай або каву, щоб зігрітися.обмороження (2)

Але, якщо переохолодження тривало досить довго, воно може розвитися в обмороження, тобто пошкодження тканин у результаті дії низьких температур.

Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження можуть стати мокре та тісне взуття; тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу; хвороби, алкогольне отруєння. Також обмороження може виникнути, якщо на морозі торкатися металу голими руками.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха та ніс. Їх достатньо розтерти рукою до почервоніння і появи поколювання. Можна використовувати для розтирань суху вовняну тканину та розчин спирту або горілки. Не можна розтирати обморожене місце снігом, тому що сніг не зігріває, а ще більше прохолоджує та ушкоджує шкіру. В жодному разі не можна поливати обморожені ділянки гарячою водою! Якщо з’явилося напухання відмороженого місця або пухирі, то не можна робити розтирання. Потрібно покласти на відморожене місце пов’язку з товстим прошарком вати та доставити постраждалого до лікарні.

Якщо на вулиці дуже холодно

Перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія.

Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло, а верхній не повинен промокати. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні.

У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.

Не носіть на морозі металевих (зокрема золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, персні на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок.

Не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла і водночас викликає ілюзію тепла.

Перевірте перед негодою стан вашого автомобіля, подбайте про свій одяг, особливо про взуття. Будьте більш уважними до здоров’я – суттєва зміна погоди часто виявляється некомфортною для метеопатів та людей із хронічними захворюваннями.

Читайте також: 8 цікавих святочних ворожінь