Через посилення обстрілів у Запорізькій області за останній тиждень постраждало багато мирних жителів. На лінії вогню залишається дедалі більше невикористаних боєприпасів і, на жаль, найбільшу загрозу вони становлять для дітей, – повідомляє керівництво ЗОВА.

Так, у селі Обільне Мелітопольського району троє підлітків знайшли небезпечний предмет (ймовірно міна або вибухонебезпечний боєприпас) і гралися з ним допоки він не здетонував. Діти 2007, 2008, 2009 років, були госпіталізовані до Мелітопольської лікарні. Дитина 2008 року знаходиться у реанімації.

Такі залишки війни загрожують безпеці дітей та призводять до травм, каліцтв, втрати життя.

Керівництво Запорізької обласної військової адміністрації нагадує, що ворог використовує заміновані предмети, а також може скидати протипіхотні міни-«метелики». Ще однією небезпекою є снаряди, які не розірвались. І про це все потрібно розповідати дітям. Адже вони можуть мати вигляд іграшки, мобільного телефону, кулькової ручки — начиненими вибухівкою можуть виявитися будь-які предмети.

Протипіхотні міни-«метелики» мають незвичну форму, а їхній корпус, виготовлений з пластику, може бути різного кольору.
Шановні батьки та опікуни! Поясніть дитині, що небезпечною може бути будь-яка знахідка. Як би не було цікаво, її не можна підбирати, адже шкода для здоров’я і навіть життя дуже серйозна.