При наявності найменшої підозри автомобілі піддають перевірці та огляду. Особи водіїв встановлюють та з′ясовують причини інколи неадекватної поведінки.

Так, 23 березня на блокпосту у селищі Біленьке Запорізького району водій автомобіля Хюндай підпав під підозру працівників поліції, так як зупинявся біля блокпосту декілька разів на тривалий час.

З метою перевірки причетності чоловіка до диверсійно-розвідувальної діяльності, поліцейські провели обшук транспортного засобу, відпрацювали особисті записи водія у блокнотах та на мобільному телефоні, здійснили ідентифікацію особи.

По суті заданих питань щодо поведінки поблизу блокпосту, чоловік не зміг чітко сформулювати причини своєї поведінки. Проте інших підозрілих фактів щодо громадянина виявлено не було. Працівники поліції відпустили його, попередивши, що в умовах воєнного часу цілодобово здійснюється перевірка транспортних засобів, з метою виявлення диверсантів та осіб, які чинять протиправні дії, дестабілізуючи обстановку в регіоні.

Поліція черговий раз прохає громадян дотримуватися правил поведінки на блокпостах:

– під’їжджаючи до укріпленого контрольно-пропускного пункту заздалегідь зменшуйте швидкість автомобіля. В темний час доби вимкніть дальнє світло – по «сліпучих» фарах можуть стріляти без попередження! Увімкніть аварійне світло, салон автомобіля також повинен освітлюватися. Наближаючись до блокпосту, опустіть автомобільне скло та завчасно підготуйте документи для перевірки;

– з салону транспортного засобу потрібно виходити лише за вимогою військових та правоохоронців. Під час спілкування, давайте чіткі відповіді на запитання;

– поліцейські та військовослужбовці можуть попросити оглянути багажник та салон автомобіля. Тож будьте готові надати їм таку можливість. Після завершення огляду транспортного засобу та отримання дозволу рухатись, швидкість набирайте повільно;

– під час перевірки на блокпосту, не слід розмовляти по мобільному телефону, спілкуючись з правоохоронцями – не тримайте руки у кишенях або відкритих сумках.

Також нагадуємо – КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проводити фото- та відеозйомку на блокпосту!