В Україні готують законодавчу базу для знесення “хрущовок”. У Мінрегіоні вже підготовлено законопроєкт, який полегшує виселення мешканців із таких будинків.

За офіційними даними, майже 60% багатоквартирного житла в Запоріжжі було побудовано в післявоєнний період до 1970-х р.р. минулого століття, значну долю цього житлового фонду складають саме хрущовки. Більше третини всього запорізького житлфонду має знос від 41% до 80%. Саме цей застарілий фонд і складає основу забудови в центрі міста, що є ласим шматком для зведення новобудов замість морально та фізично застарілих будинків.

І такий стан справ є типовим для всієї України, і не тільки.

Відповідно до чинного нині законодавства, для того, щоб виселити зі старого будинку всіх мешканців і знести його, потрібна згода 100% мешканців цього будинку. Що, в принципі, неможливо.
У новому законопроєкті, розробленому Мінрегіоном, цю цифру знижено до 75%. А це вже справжній крок до досягнення згоди на виселення мешканців.

Звичайно, знесення “хрущовок” – справа не близького майбутнього. Проте фахівці-ріелтори не радять купувати хрущовки на продаж чи здачу в оренду.