У середу, 10 жовтня, у засіданні депутатської комісії з питань розвитку підприємництва, торгівлі, побутового обслуговування та захисту прав споживачів Запорізької міської ради взяли участь депутати: Роман Петров (голова), Зоя Лимарчук, Андрій Нетреба, Руслан Пидорич, Катерина Алексеєва, Олександр Музичук.
На засіданні комісії депутати ознайомилися з проектом рішення, який передбачає внесення змін до Положення про Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у зв’язку з відкриттям стаціонарного відділення для тимчасового проживання (Запорізький міський геріатричний стаціонар). У 2008 році Запорізький міський геріатричний стаціонар було закрито для проведення реконструкції, зараз реконструкцію завершено, в центрі вже до кінця року будуть проходити реабілітацію перші пацієнти – це ветерани, інваліди Великої Вітчизняної війни, ветерани праці, одинокі громадяни похилого віку. На сьогодні розроблено проект Положення про стаціонарне відділення для тимчасового проживання, яке відповідає вимогам чинного законодавства. Депутати комісії погодилися з проектом рішення та підкреслили, що прийняття цього документа дозволить надати додаткові до встановлених законодавством гарантії соціального захисту пенсіонерів та інвалідів міста.
Крім того, депутати обговорили проект рішення стосовно внесення змін до місцевих програм у галузі соціального захисту на 2012–2014 роки. Вони не проти надання допомоги окремим громадянам за клопотаннями депутатів міської ради у зв’язку зі збільшенням коштів на адресну грошову допомогу з депутатського фонду (на 99,500 тис. грн.).
Депутатів поінформували, що з метою проведення енергетичного аудиту будівель Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) на суму 39,200 тис. грн. та у зв’язку зі збільшенням коштів з депутатського фонду, спрямованих на придбання комп’ютерів, на 3,500 тис.грн., пропонуються певні зміни до “Програми надання соціальних послуг громадянам похилого віку та інвалідам, соціальної реабілітації дітей-інвалідів, ведення обліку бездомних осіб у 2012–2014 роках”.
Окрім того, відповідні зміни вносяться у зв’язку із наявними залишками планових асигнувань, які виникли в ході виконання програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян автомобільним транспортом до садово-городніх ділянок на 2012–2014 роки. Йдеться про 417,976 тис. грн., які не будуть використані до кінця року.