Спритні злочинці можуть ошукати навіть обачну людину. Однак найбажанішою їх здобиччю, на превеликий жаль, є люди похилого віку. Довірливі та добродушні старенькі досить легко впускають до своєї оселі незнайомців. І тоді безсоромні зловмисники “навчають” їх життю.
Днями працівники карного розшуку Запоріжжя затримали 23-річну жіночку. Вона підозрюється у скоєнні низки злочинів відносно городян похилого віку.
Досудовим слідством уже встановлено, що в травні цього року підозрювана разом з малознайомим чоловіком (його особа наразі з’ясовується) прийшли до квартири 88-річної пенсіонерки. Вони представилися соціальними працівниками та повідомили жінці, що принесли їй надбавку до пенсії – 100 гривень. Господиня провела гостей на кухню. Там “благодійники” заявили, що в них крупна грошова купюра і потрібна решта.
Пенсіонерка попрямувала до місця, де в неї зберігалися гроші, а молода зловмисниця, щоб підгледіти, непомітно почимчикувала слідом. Потім зловмисники знову збили стареньку з пантелику “розмінними труднощами”, і молодиця пішла ніби-то до автомобіля на вулиці, щоб вирішити їх остаточно. Насправді ж по дорозі з квартири вона викрала всі наявні гроші – 1500 гривень. Чоловік, який відволікав потерпілу на кухні, теж невдовзі залишив квартиру.
Літня жінка зрозуміла, що її спочатку ошукали, а потім обікрали, і звернулася до міліції. Правоохоронці розпочали копітку роботу з розкриття цього злочину. Вона значно ускладнювалася відсутністю свідків та нечітким описанням прикмет зловмисників, які змогла згадати схвильована та засмучена пенсіонерка.
Приблизно через місяць зухвалі зловмисники знову “засвітилися”. У квартирі 87-річного чоловіка вони намагалися “програти” сценарій з обміном грошей, але він мав непередбачуваний фінал. Хазяїн квартири побачив, що “гостя” викрала гроші. Розгніваний пенсіонер намагався наздогнати кривдників. Однак ті, прихопивши близько 3 тисяч гривень, так швидко чкурнули з кварти, що жінка навіть капці свої забула взути.
Потерпілий прикмет зловмисників не зміг вказати. У літнього чоловіка погане самопочуття та слабкий зір. Однак цього разу працівникам міліції, які оглядали місце злочину, посміхнулася удача – зібрані речові докази дозволити вибрати вірний напрямок пошуку.
– Правоохоронці затримали 23-річну жінку, яка ніде не працює. Під тягарем зібраних доказів мешканка Запоріжжя зізналася у скоєнні злочинів. До того ж, під час слідчих дій потерпілі пенсіонери впізнали свою кривдницю. Підозрювана пояснює, що намагалася в такий спосіб покращити своє матеріальне становище.
Наразі стосовно жінки порушено кримінальну справу за статтями – “грабіж” та “крадіжка”. Підозрюваній загрожує до 6 років позбавлення волі, – розповіли “ЗС” у прес-службі облГУВС.