Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Андрій Кліцунов, Віктор Короленко, Зінаїда Гальчинська. Розглянуто декілька питань, які буде винесено на сесію.
Начальник юридичного відділу міськради Світлана Маковей розповіла депутатам про вимогу ст. 59 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” затвердити строком на 2 роки списки присяжних з числа громадян. “Присяжних має бути 30 на кожний із 7 районних судів міста, тобто загалом 210 осіб. Але на даний час знайшлося лише 68 бажаючих. І це за умови, що за ті дні, коли вони будуть викликатися до суду, їм має нараховуватися зарплата, яку б вони отримували за цей час на своєму робочому місці, а безробітним – у розмірі мінімальної”. Депутати припустили, що люди, можливо, бояться переслідувань з боку засуджених. Але юрист запевнила, що рішення, яким буде вирок, приймає суд, присяжні ж зможуть лише висказувати свою “окрему думку”. До того ж, категорія справ, що виноситься на розгляд колегій присяжних суддів, – пожиттєве ув’язнення.
В.о. директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євген Свиридов розповів депутатам про подовження конкурсу на кращу проектну пропозицію пам’ятника О. В. Поляку. За його словами, перший етап конкурсу не виявив переможця, натомість було остаточно вирішено, що стояти скульптура колишнього мера міста повинна на бульварі Шевченка, серед фонтанів, бо цей найулюбленіший куточок відпочинку запоріжців з’явився завдяки Олександру Поляку, про що городяни завжди пам’ятають. Також проектом рішення передбачається виділити на винагороду 20 тисяч гривень – по 5 тисяч для 4 команд, що брали участь у першому конкурсі. Окрім цього, закладаються 90 тисяч гривень на премії трьом переможцям наступного конкурсу. З цього питання депутати не мали заперечень.
Департамент економічного розвитку міської ради представив комісії проект рішення “Про розроблення Муніципального енергетичного плану м. Запоріжжя”. Як роз’яснили депутатам, головною його метою є вступ міста в загальноєвропейський рух Угоди мерів з реалізації плану Європейського Союзу “20/20/20”, відповідно до якого місто може до 2020 року знизити викиди парникових газів на 20 % за рахунок зниження споживання енергії на 20 % і збільшення на 20 % частки поновлюваних джерел енергії в своєму енергетичному балансі.
Розроблення Муніципального енергетичного плану м.Запоріжжя здійснюватиметься впродовж року. За цей час передбачається провести низку заходів, а саме: енергетичні аудити пілотних будинків бюджетної сфери й житлового фонду, розроблення техніко-економічних обґрунтувань інвестиційних проектів відповідно до вимог міжнародних фінансових організацій, розроблення цільових бюджетних програм з метою залучення коштів місцевого й державного бюджетів. Окремим заходом буде проведення муніципального інвестиційного форуму, що дозволить залучити партнерів, обмінятися досвідом з іншими учасниками й забезпечить підвищення інвестиційної привабливості міста. Для цього вже створено Дорадчий комітет з питань сталого енергетичного розвитку м. Запоріжжя та 4 робочі групи, які безпосередньо будуть брати участь у розробленні Муніципального енергетичного плану міста, вирішувати питання енергозбереження в житлово-комунальному господарстві та бюджетній сфері, а також забезпечувати проведення інформаційної кампанії з енергозбереження.
Депутати одностайно висловилися за розробку Муніципального енергетичного плану Запоріжжя. Адже з урахуванням обмеженості енергетичних ресурсів у країні, а також постійного зростання цін на них це питання дуже актуальне.