Поки літо, люди можуть жити на дачах чи профілакторіях, базах відпочинку та інших місцях. Також внутрішньо-переміщених осіб розміщують у студентських гуртожитках, в школах.
Як ці питання вирішувати з настанням осені – невідомо.

В областях, які масово прийняли тимчасово переміщених осіб, уже б мали бути створені умови для нормального мешкання людей і їх соціалізації. Ключове — мали б бути, але рішення не системні, – пише в своїй статті Оксана Продан, радник голови Асоціації міст України.

Аналітика від експертки з питань місцевого самоврядування – в матеріалі, який розмістило поважне видання Дзеркало тижня.

Очевидно, що 116 тисяч житлових будинків, у яких мешкали близько 3,5 мільйона громадян, інфраструктурні об’єкти (7 тис. км залізничних колій, 350 мостів, 23 злітні смуги, 19 нафтосховищ, тисячі медичних, освітніх і адміністративних будівель) відновлюватимуться поетапно, – пише Оксана Продан. – А ось 331 об’єкт критичної інфраструктури у сфері теплопостачання (в тому числі чотири повністю зруйнованих і п’ять значно пошкоджених ТЕЦ) слід відновити чи відбудувати вже до початку опалювального сезону.

А доки всі рахують збитки і планують відбудову, слід пам’ятати, що державна та муніципальна влада мають свої завдання, визначені їхніми повноваженнями, які повинні взаємодоповнюватись і не дублюватися. Тому вже зараз мають бути сформовані умови для створення виробництв вищого, ніж знищені, технологічного рівня, для стимулювання в Україні розвитку тих сфер, продукцію яких світ готовий сьогодні купувати за найвищою ціною.

____

Посилання на наш Телеграм-канал