Залишилось менше двох тижнів до завершення прийому голосів за проєкти Громадського бюджету

В межах міської програми «Громадський бюджет» кожен запоріжець, який любить своє місто та бажає зробити його ще кращим, може вплинути на розподіл частини коштів місцевого бюджету задля реалізації корисних та цікавих ідей.

Таким чином активні містяни мають змогу продовжувати удосконалювати Запоріжжя навіть в умовах пандемії. Наразі триває один з фінальних етапів програми – голосування за найцікавіші проєкти. Тож не прогайте момент посприяти розвитку міста.

Вже 6-й рік поспіль у Запоріжжі працює міська програма «Громадський бюджет». За її умовами кожен може подати заявку на реалізацію проєкту, який в змозі вирішити певні проблеми міста та покращити умови проживання в ньому. Сотні проєктів у 16 категоріях виставляються на публічний розгляд, а ті, котрі отримують підтримку громади у процесі голосування, реалізовуються у наступному році за кошти місцевого бюджету.

Наприклад, минулого року на голосування у межах Громадського бюджету було подано 120 проєктів, з яких шляхом онлайн-голосування жителі міста обрали 22 переможці. Серед переможців – платформа для реалізації спільних культурних, освітніх, інтелектуальних проєктів на території біля ЗНУ, волейбольний спортмайданчик Запорізького колегіуму «Елінт», благоустрій простору по вул. Добролюбова біля Запорізької державної інженерної академії та багато іншого.

Цього року на голосування у межах Громадського бюджету було подано 133 проєкти. Більшість з них належать до категорії «малі» та стосуються інфраструктури та благоустрою міста, спорту та освіти. Строки голосування також вже визначені – підтримати проєкти можна до 30 вересня.

Проголосувати за улюблений проєкт можливо на порталі «Громадський бюджет».

Важливо!

Для безпеки містян у 2021 році було прийнято важливе рішення реалізовувати всі етапи конкурсу онлайн, включаючи подання проєктів, збір підписів, голосування.

Проєкти, які беруть участь у Громадському бюджеті, поділяються на великі та малі:

  • малий проєкт має орієнтовну вартість реалізації не більше 400 тис. грн, автор проєкту повинен зібрати не менше 30 електронних підписів, щоб подати його на розгляд;
  • великий проєкт має орієнтовну вартість реалізації не більше 1 млн грн, автор проєкту повинен зібрати не менше 50 електронних підписів, щоб подати його на розгляд.

Всі конкурсні проєкти розподіляються на 3 категорії, на кожну з яких виділяється певна частина коштів Громадського бюджету:

  1. Загальноміські проєкти (великі) – 50% від загальної суми Громадського бюджету. Такі проєкти стосуються життєдіяльності всієї громади міста.
  2. Проєкти, які пов’язані з комунальними закладами, установами та некомерційними підприємствами міського підпорядкування (малі) – 30% від загальної суми Громадського бюджету. Реалізація таких проєктів передбачається на території або в самих закладах, які мають загальний доступ для мешканців міста.
  3. Проєкти, пов’язані з житловим сектором (малі) – 20% від загальної суми Громадського бюджету. Реалізація таких проєктів передбачається на прибудинкових територіях, які мають загальний доступ для мешканців міста.

Нагадуємо, що ви можете підтримати одразу 2 проєкти – один великий і один малий. Встигніть проголосувати за найнеобхіднішу заявку, адже ваш голос може бути вирішальним.

Читайте також: Більшість запоріжців схвалює діяльність мера Володимира Буряка