Запорізький благодійний фонд «Єдність» за майбутнє» за підтримки міжнародного швейцарського благодійного фонду «Terre des hommes» організував та провів дводенний  семінар «Мінімальні стандарти захисту прав дітей у надзвичайних ситуаціях». 

20 жінок-депутаток із 11 рад різних рівнів Запорізької області  поглибили рівень своїх знань щодо української та міжнародної системи захисту дітей, вітчизняного та зарубіжного законодавства, Конвенції ООН про права дитини, стандартів захисту прав дітей, які використовують усі міжнародні гуманітарні організації під час роботи в Україні. Тренінг провела сертифікований тренер Тамара Огородова, голова правління Запорізького благодійного фонду «Єдність» за майбутнє, яка тричі обиралася депутаткою до Запорізької міської ради, а зараз  є керівником проекту «Підвищення видимості жінок та боротьба з ґендерними стереотипами в національній та місцевій політиці України» у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом, має значний досвід роботи із захисту прав дітей. Допомагала вести тренінг юрист Валерія Раілко.

Після семінару міжфракційні групи депутатів «Рівні можливості» у Вільнянській міській раді, Вільнянській районній раді, Василівській міській, Василівській районній, Костянтинівській сільській радах, ініціативні депутатки з Молочанської, Токмацької, Гуляйпільської міських рад, Якимівської, Мелітопольської районних рад, Якимівської селищної ради готові

застосувати отримані знання на практиці та поширювати їх. «Раніше ніхто не здійснював таку просвітницьку роботу. Це дуже важливі знання для жінок і для депутаток. Планую провести заходи з цієї тематики в дитячих садках», – говорить депутат Вільнянської міської ради Галина Дудченко.

«Дуже добре, що нас вчили експертизі законодавства. Планую провести  педагогічну раду в своїй гімназії «Світоч», де ознайомлю наших учителів зі знаннями, які тут  отримала», – зазначила Тамара Стефаненко (Вільнянська районна рада).

«Наше село – найбільше в Мелітопольському районі. Маємо багато проблем із захистом прав дітей, які сподіваємося вирішити завдяки інформації, що дізналися на семінарі», – сказала Тетяна Горбань, голова Костянтинівської сільської ради.

У ході семінару жінки-депутатки напрацювали ідеї, що планують направити як пропозицію до змін у законодавстві до своїх колег із міжфракційної групи «Рівні можливості» у Верховній Раді України.

Ірина ГАВРИЛЕНКО