На туристичній базі «Лиса гора» у Василівському районі Запорізької області комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» (далі – КЗ «Центр туризму») спільно із Запорізькою обласною дитячою скаутською організацією «Скаути Запорожжя» було проведено VIIІ Обласну скаутську експедицію-практикум «Гілея-2016» під гаслом «Ми майбутнє України».

В експедиції взяли участь 12 команд з міст Запоріжжя, Мелітополь, Енергодар, а також Новомиколаївського, Василівського, Веселівського, Вільнянського, Михайлівського, Мелітопольського районів Запорізької області та КЗ «Центр туризму» ЗОР. Загальна кількість учасників – 110 осіб.

Програма практикуму була зорієнтована на повну зайнятість дітей для того, щоб вони отримали максимум знань, вмінь та вражень за цей короткий час. У перший день учасники експедиції практикуму мали змогу взяти участь у рольовій грі «Хитрий лис», а також показати свої творчі здібності  під час презентації команд під гаслом «Ми майбутнє України».

Протягом другого дня експедиції-практикуму почали роботу активітети, з метою навчання дітей спеціальностям, які необхідні скаутам для походів та експедицій. Юні скаути мали змогу позмагатися своїм вмінням у фільтруванні води, стрільбі з традиційного луку та улаштуванні скаутського табору, а також могли взяти участь у скаутських іграх. По обіді скаутам було запропоновано стати учасниками рольової гри «Хащі». Наприкінці другого дня учасниками було влаштовано вечір української пісні. Закінчився другий день змагання вечірньою рольовою грою «Порушник тиші».

Третього дня експедиції діти взяли участь в кулінарному конкурсі «Туристський делікатес», а також у конкурсі «Стрільба (страйкбольна зброя)».

Переможцями у загальному заліку стали команди:

1 місце – команда «Світоч», Вільнянської гімназії «Світоч» Вільнянської районної ради;

2 місце – «Молода Січ» Підгірненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новомиколаївського району, скаутський гурток КЗ «Центр туризму»;

3 місце – «Козаки», Констянтинівського ліцею «Ерудит» Мелітопольської районної ради Запорізької області.