У Запоріжжі пройшов фестиваль “Студентські жарти-2013”. На відкритті фестивалю одним з кращих став жарт нашого СТЕМу “ЗНУ”: “Це ж собака Баскервілів!.. Що ти робиш?” – “Заряджаю рушницю сіллю!” – “Тоді заряджай і хлібом, якщо вже ми такі гостинні!”.

Цього року в складі журі фестивалю були і шановані, й знайомі нам гості: актор театру і кіно, режисер, заслужений “довгоносик” України Віктор Андрієнко; російська та українська актриса, клоунеса, учасник клоунського театру “Каламбур” Тетяна Іванова; актор театру і кіно, режисер, заслужений “довгоносик” України Василь Бендас, сценарист телеканалу “Інтер”, ветеран СТЕМівського руху Олег Зима та інші. Були й наші місцеві зірки: директор і художній керівник Запорізького муніципального театру танцю, хореограф міжнародного класу Лариса Неверова; заслужений артист України Олег Григор’єв.
На 15-му Міжнародному фестивалі СТЕМів було два дива. Про це журналістам повідомив голова журі, відомий актор Віктор Андрієнко:
– Перше диво – виступ збірної Львова, Гомеля, Новгород-Сіверська та Запоріжжя “Старі і красиві”. Друге диво – з Гродно до нас приїхала команда “Канкан”, яка років п’ять тому завоювала Гран-прі. А тепер старий ветеран привіз учнів.
Звичайно, головними на фестивалі були для глядачів жарти. Наприклад, СТЕМ “ЗНУ” Запорізького національного університету показав жарт про Шерлока Холмса та доктора Ватсона.
Заходить дівчина, Шерлок Холмс і Ватсон здивовано скрикують: “Інспектор Лестрейд – жінка?!” – “Ну, я з Таїланду”.
Жарти підтримали серйозні люди. Фестиваль проходив за підтримки міської влади, народного депутата України Олександра Пономарьова, ПК “Дніпроспецсталь”, АТ “МОТОР  СІЧ”, ПАТ “Запорізький автомобілебудівний завод”, ВАТ “Запоріжсталь”, Запорізької торгово-промислової палати та АТ “Златобанк”.
Багато хто з учасників фесту повіз додому нагороди – номінацій було багато, навіть такі цікаві,  як “за кращу каскадерську роботу” (СТЕМ “Сборная ада”, Вороніж, Росія). Або “за науково-технічний СТЕМ з філософським нахилом” – СТЕМ ФОПФ (Долгопрудний, Росія). “Симпатією колективів” став жіночий естрадний театр “НеГении” з Дніпропетровська, приз глядацьких симпатій отримав  СТЕМ-дует “ПЦК” (Смоленськ, Росія).
Перше місце посів СТЕМ “ИРКА” (Кострома, Росія), друге – СТЕМ “Вместе поневоле” (Волгоград, Росія), третє – театр гумору “Канкан” (Гродно, Білорусь). Гран-прі цього року не присуджували.
Від імені  міської  влади Запоріжжя кращих студентів-жартівників привітав заступник міського голови Валерій Еделєв.

фото Володимира ШЕРЕМЕТА