Фахівці підкреслюють, що обов’язковою умовою для продуктивної роботи є здоровий і повноцінний сон

Щоправда, багато знаменитих особистостей трактують ці поради по-своєму. Британський сайт BigBrandBeds розповів про найнезвичайніші і дивні «сонні» звички знаменитостей.

Уїнстон Черчилль, експрем’єр-міністр ВеликобританіїЧерчилл_

Короткий післяобідній сон був настільки важливим для Черчилля, що в палаті парламенту у нього було ліжко. Він лягав подрімати після 17:00, а потім працював допізна, вирушаючи в ліжко близько 3 години ночі. Таким чином, в цілому політик спав близько 7 годин на добу.

Томас Едісон, винахідник і підприємецьЭдисон

Вважав сон марною тратою часу і намагався мінімізувати його наскільки це можливо. Він застосовував систему поліфазного сну, яка передбачає чергування неспання і короткого сну. В цілому, підприємець спав 3 години на добу.

Леонардо Да Вінчі, художник, архітектор, винахідникДа_Винчи

Леонардо застосовував ще більш екстремальну систему поліфазного сну і лягав подрімати на 20 хвилин через кожні 4 години неспання. В цілому виходило близько 2 годин сну.

Вольфганг Амадей Моцарт, композиторМоцарт

Моцарт складав музику до 1 години ночі, потім лягав поспати до 6 ранку, а потім продовжував складати в ранкові години. В цілому він спав 5 годин на день.

Бенджамін Франклін, політичний діяч, один з батьків-засновників СШАФранклин

Франклін був завзятим жайворонком. Його висловлювання про сон навіть стало крилатим висловом: «Early to bed and early to rise makes a man healthy, wealthy and wise», яке дослівно перекладається як «Хто рано лягає і рано встає, той буде здоровим, багатим і мудрим».

Річард Бренсон, підприємецьБрэнсон

Річард Бренсон спить не більше 6 годин на день і о 5:45 зазвичай вже на ногах. Щоранку він намагається займатися спортом і проводити час із сім’єю.

Зигмунд Фрейд, психотерапевтФрейд

Зигмунд Фрейд спав лише 6 годин на добу. Можливо, припускає видання, це стало результатом його експериментів із самолікуванням великими дозами кокаїну.

Маргарет Тетчер, експрем’єр-міністр ВеликобританіїТэтчер

«Залізна леді» відома ще й тим, що спала тільки 4 години на добу. Кажуть, що такий графік створив складнощі для її послідовника на посаді глави уряду Джона Мейджора, оскільки чиновники звикли до роботи прем’єр-міністра, «який ніколи не спить».

Читайте також: 5 причин вставати раніше