14 березня у виставковій залі “Козак-Палац” відбувся форум-виставка “Біопаливо. Інноваційні технології”.
Учасники форуму обговорили питання сировини та виробництва біопалива, проектування, обладнання та технологій, логістики, лабораторних досліджень, стандартизації та сертифікації палива з біологічної сировини.
У 2011 році економія паливно-енергетичних ресурсів у промисловому комплексі Запорізької області за рахунок упровадження енергозберігаючих заходів склала 235 тисяч тонн умовного палива вартістю майже 1 мільярд гривень. Економічний ефект від упровадження заходів склав більше 600 мільйонів гривень.
У грудні минулого року шість енергоефективних проектів Запорізької області на загальну суму понад 33 млн. грн. за результатами конкурсу були відібрані агентством Держефективності України та будуть профінансовані за рахунок коштів Держбюджету.
Також минулого року Запорізькою областю за механізмами цільових екологічних (зелених) інвестицій, пов’язаних із виконанням Кіотського протоколу, розроблено 72 проекти теплової санації будівель бюджетної галузі на загальну суму близько 160 млн. грн., з них 36 проектів на суму майже 78 млн. грн. переглянуті міжвідомчою робочою групою та схвалені Державним агентством екоінвестицій для подальшого узгодження з Міністерством фінансів України та Прем’єр-міністром. Сім цих проектів вже узгоджено з японською стороною.
Компанією ТОВ “Вінд Пауер” ДТЕК ведеться будівництво трьох вітроелектростанцій у Приазовському, Приморському та Бердянському районах у рамках проекту створення вітропарку “ДТЕК Приазовський” загальною потужністю понад 500 МВт. Вже на осінь поточного року заплановано запуск перших 30-ти вітрових генераторів у рамках будівництва ВЕС “Ботієвська”.
У Мелітопольському та Приазовському районах заплановано будівництво ще однієї вітрової електростанції за рахунок залучення іноземних інвестицій компанії “ЮроКейп Юкрейн” загальною потужністю 450 МВт.
Обсяг інвестицій у будівництво вітрових електростанцій “Вінд Пауер” ДТЕК складає близько 9,2 млрд. грн., інвестиції “ЮроКейп Юкрейн” – близько 700 млн. доларів.
У Запорізькій області також реалізуються проекти будівництва сонячних електростанцій. Вже наприкінці другого кварталу поточного року заплановано запуск першої черги сонячної електростанції компанії “Токмак Солар Енерджи”, потужність якої складатиме 9 МВт.