Цього року день Святої Трійці припадає на 20 червня
Це одне з найголовніших християнських свят, дата якого змінюється з року в рік.
Так, вона залежить від Великодня, яке святкують за місячно-сонячним календарем, і відзначається на 50-й день після Світлого Воскресіння Христового. З цієї причини свято отримало ще назву – П’ятдесятниця. Згідно з Євангелієм, саме цього дня Святий Дух у вигляді вогненних язиків зійшов на апостолів Ісуса Христа та Діву Марію. Свята Трійця є символом єдності Святого Духа, Бога Отця і Бога сина.
У свято Трійці також відзначають день народження Церкви. Напередодні свята в церквах проходять всенічні бдіння. Субота перед Трійцею є поминальною: люди ставлять свічки за упокій душі померлих родичів.
Тиждень після Трійці називається Зеленим, оскільки вважається, що в ці дні Бог створив Землю і покрив її зеленню. У саме свято в храмах символічно освячують трави й гілочки дерев, які як оберіг люди потім зберігають у себе вдома цілий рік. Вважається, що таким чином можна захистити свій дім і себе заодно від усього зла.
Храми на Зелені Свята заведено прикрашати зеленню: на підлогу зазвичай кладуть свіжоскошену траву, ікони прикрашають літніми квітами та молодими гілками дерев.
Ще одна традиція дня – влаштовувати застілля і запрошувати на святкування всіх родичів, друзів і близьких. Традиційною стравою на Трійцю був і залишається коровай.
Раніше в День Святої Трійці влаштовувалися справжні народні гуляння – ближче до вечора у всіх селах починали водити хороводи, співати пісні і танцювати. Варто зазначити, що забави на Зелену Неділю не втрачають своєї популярності й дотепер.
Крім того, в Трійцю завжди було заведено свататися. Так, вважалося, якщо посвататися на П’ятдесятницю, а весілля зіграти на Покрову, то щасливе спільне життя вам забезпечено.
Читайте також: В Україні подовжили карантин до кінця літа