Нагадаємо, що ввечері 10 червня, в день відкриття Чемпіонату Європи з футболу, на затишній галявині біля каскаду фонтанів “Райдуга” було відкрито запорізьку фанзону з екраном площею 40 кв. м. А напередодні відкриття у виконкомі Запорізької міськради було прийнято рішення, щоб уникнути можливих конфліктів, відмовитися від трансляції матчів збірної Росії. Заступник міського голови Анатолій Пустоваров дав з цього приводу спеціальний коментар.

– Створивши фанзону, ми приєдналися до всієї Європи. Чемпіонат Європи – дійсно знакова подія для любителів цього виду спорту. Футбол – це гра мільйонів. І головний посил, з яким ми виходимо – це, звичайно ж, підтримати нашу збірну України, яка завоювала право участі у фінальній стадії чемпіонату Європи серед найсильніших команд континенту. У нас є можливість довести, що ми сильні не тільки в «Євробаченні», де ми нещодавно перемогли, але ще і в спорті. Тому девіз нашої фанзони: “Вболіваймо за перемогу!”. Нам є ким пишатися, є за кого вболівати. Адже в збірній грають і запорізькі футболісти – ті, хто захищав кольори запорізького клубу або народився на Запорізькій землі. Вони передавали привіт запорізькій фанзоні. Ми дійсно сподіваємося, що наша збірна переможе або хоча б пройде максимально далеко в цьому нелегкому турнірі. Наша головна мета – влаштувати свято спорту для нашої, я впевнений, стотисячної армії вболівальників, яка буде вболівати у нашій фанзоні або вдома.

Разом з тим, прийнято рішення не транслювати матчі збірної Росії. Загальнополітична ситуація всім відома. Вирішено не ризикувати в тому числі й здоров’ям наших співгромадян, зберегти спокійну обстановку у фанзоні, адже це – місце  для свята, сімейного відпочинку. Ми закликаємо всіх туди приходити, вболівати, вести здоровий спосіб життя. Там буде не тільки трансляція матчів, а й різноманітні конкурси, спортивні змагання, уроки французької мови, оскільки чемпіонат проходить на футбольних полях Франції.

Аналогічні рішення щодо нетрансляції матчів збірної Росії ухвалено і в інших містах України – Харкові, Львові та ін. Там також вирішено не ризикувати, запобігти виникненню конфліктних ситуацій і правопорушень. Ми відмовилися від трансляції матчів збірної Російської Федерації, щоб фанзона була поза політикою, була місцем спорту й культури.

Від редакції: як показали криваві події в Марселі, рішення запорізької влади щодо матчів збірної Росії було правильним і вчасним.