На сьогоднішній день залишається високою загроза застосування противником ракетного озброєння по об’єктах військової та цивільної інфраструктури на всій території Запорізького краю, а також ймовірність активізації дій російських окупантів із метою просування до міста Запоріжжя, – повідомляє ЗОВА (за даними на 08.00 13 квітня 2022р.)

На Пологівському напрямку противник намагається утримати захоплену територію, проводить повітряну розвідку безпілотними літальними апаратами, обстрілює українських військових і місцеве населення із реактивних систем залпового вогню, намагаючись оволодіти окремими населеними пунктами, але успіху не має, а захисники України завдають ворогу втрат.

У результаті артобстрілу фосфорними боєприпасами в селі Новоданилівка Пологівського району загорівся дах житлового будинку по вулиці Хрусталькова. Підрозділи ДСНС Запорізької області ліквідували наслідки. Внаслідок пожежі ніхто не постраждав.

Крім того, нагадаємо, що 12 квітня піротехніки ДСНС знищили 1 снаряд реактивної системи залпового вогню “Ураган” в одному з населених пунктів Запорізької області. Вибухонебезпечний предмет містив нездетоновані касетні елементи і становив реальну загрозу для місцевого населення, адже найближче домоволодіння розташовується всього лише за 20 метрів від небезпечної знахідки.

У Дніпрорудному російські окупанти зайняли місцеве відділення поліції, на базі якого відкрили у місті свою “міліцію”, а також презентували свого головного поліцая – Костянтина Лисенка.

У Мелітопольському районі окупанти також розставляють на ключові посади. Серед колаборантів – і представники сфери освіти. Так, незважаючи на те, що канікули у школах тимчасово окупованого Мелітополя мають тривати до 1 травня, росіяни намагаються організувати навчальний процес і відзвітувати для російських ЗМІ про успіхи.

Тож директорка промислово-економічного технікуму Олена Шапурова, наслідуючи терористичні методи окупантів, залякує батьків та учнів, погрожує їм виключенням, а педагогів схиляє до співпраці, обіцяючи нарахування зарплати з 1 квітня.

Щодо Запоріжжя, то у соціальній мережі «Фейсбук» від імені командира 6 окремого стрілецького батальйону масово розповсюджуються фейкові друковані листівки. У них йдеться про потреби підрозділу, вказано контактні дані та номер картки «начебто волонтера», який збирає допомогу. Наголошуємо, що інформація, що міститься у цих листівках, є шахрайською, адже стрілецький батальйон про подібну допомогу не просить.