Прийдешній рік – час щура

Народи сходу впевнені, що щур символізує багатство і чистоту, добробут та доброчесність. Маємо надію, що прийдешній рік для усіх нас буде сприятливим та багатим на успіхи і досягнення.

А що ми знаємо про «братів наших менших» – щурів? Зазвичай у пересічної людини зі щуром пов’язані не дуже приємні емоції та асоціації. Та багато хто, згадуючи про щурів, найперше скаже, що ці тваринки – миловидні, пухнасті, чудові створіння, найкращі домашні улюбленці дорослих та малечі.

Все, що потрібно знати нам перед тим, як придбати собі милесенького щура, розповідає юна продавчиня-консультант зоомагазину Анастасія.

00115.MTS_snapshot_00.10.662

Як правильно доглядати за щурами

Щури здебільшого невибагливі, – каже Настя. Варто пам’ятати кілька основних правил догляду та дотримуватися їх. Тоді ваш вихованець буде тішити вас щодня. Найголовніше перше правило – влаштовувати прибирання у клітці раз на два-три дні. В ідеалі – клітку щура треба прибирати щодня.

Правило друге – завжди свіжа водичка у поїлці.

Правило третє – регулярно годувати щура свіжими овочами та фруктами.

Правило четверте – щодня на півгодинки-годинку випускати свого улюбленця на прогулянку. Щур має відпочивати від своєї клітки, бігати на вільному просторі, насолоджуватися «свободою». Під час прогулянки варто пильнувати, аби ваш вихованець не заповз за меблі, пічку, холодильник або у інші важкодоступні місця, звідки дістати його буде проблематично.

Чи мають щури характер

Звичайно ж, в кожного пацючка є свій власний характер, – розповідає Анастасія. Одним достатньо просто спостерігати за своїм господарем. Інші обожнюють, коли їх беруть на руки, гладять та пестять. Третім до вподоби, коли їх чухають за вушком.

До речі, щури здатні конкурувати, сперечатися, змагатися та можуть навіть «почубитися». Одного разу у клітці перебувало одночасно 5 дитинчат щурів, – розповідає Настя. Під час одного з годувань свіжою морквою пухнасті створили справжній ажіотаж у гонитві за найбільшим шматочком. І це при тому, що шматочків було вдосталь усім мешканцям клітки. Та ж ні, – полювання влаштували за найбільшим шматком морквини. Щурята «посварилися» через той ласий шматок, бігали одне від одного та намагалися заховати обожнювану моркву у свою схованку. Тож, дружба дружбою, а коли мова йде про харчі, щури демонструють свій характер на всі сто.

Усі ми знаємо, що, наприклад, коти шаленіють від валеріани. Чи є такі ж уподобання у щурів? Від чого у них паморочиться в очах? – питаємо у продавчині зоомагазину.

Пацюки всеїдні, але, здебільшого, полюбляють свіжі овочі та фрукти. Морквина, свіже яблучко, шматочки гарбуза – в залежності від сезону завжди можна знайти для свого домашнього улюбленця щось свіженьке та смачненьке. До того ж, обов’язково раз на тиждень треба пропонувати щуру молоко чи молочні продукти. Підійде все – кефір, різноманітні йогурти, сир. Також раз на тиждень треба підгодовувати пухнастика білком від вареного курячого яйця. Вихованець вам обов’язково дякуватиме за такий багатий та поживний раціон, – каже Анастасія.

IMG_20191121_080548

– Хто найчастіше купує щурів. Точніше, для кого їх купують – дорослі самі для себе або для малечі?

– Переважно пухнастих тваринок купують на прохання дітлахів, – розповідає консультант. – Діти часто благають батьків придбати щура. До речі, щурів купують набагато частіше, аніж хом’яків. Дивно, адже, на перший погляд, хом’яки мають викликати більш позитивні емоції на противагу щурам. Але в реалі все навпаки. Хом’як що? – поїв, поспав, насмітив і знову поїв, поспав, насмітив. А щури піддаються дресуванню. І за це їх люблять малюки. Вони бачать у пацюках не просто домашніх улюбленців, а, насамперед, друзів. Щури звикають до свого господаря та тішать його своєю прихильністю та вдячністю, на що хом’яки неспроможні.

Один з покупців зоомагазину розповідав якось, що його маленький син буквально протягом року зумів привчити свого щура переносити предмети з одного пункту призначення до іншого. Малюк дресував вихованця, заохочуючи смачненькими ласощами.

– Якого віку краще купувати щура, і навіщо він дитині. До чого спонукає така покупка малюка?

Настя каже, що коли щур досягає 4-місячного віку, його вже саме час купувати як домашнього улюбленця для дитини. Певна річ, що й дитина має бути вже цілком самостійною. Років з 4-х вже можна привчати малюка до догляду за хатніми улюбленцями. Малюк звикатиме піклуватися про свого нового друга, годувати його, допомагати батькам прибратися у клітці. Консультант зоомагазину запевняє, що щури – саме ті тваринки, у яких діти закохуються з першого дня.

Читайте також: 7 ідей для новорічних подарунків