З 4 квітня міграційна служба передає повноваження з реєстрації постійного місця проживання органам місцевого самоврядування. Це передбачається Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», прийнятим у грудні 2015 року.

Готовність районних відділів реєстраційних послуг 31 березня перевірив заступник Запорізького міського голови Валерій Еделєв. Директор департаменту реєстраційних послуг Тарас Кириченко та керівники всіх районних відділів відзвітували про виконану роботу і повідомили, що вже в понеділок з 9 ранку готові приймати городян.

Нагадаємо, органи місцевого самоврядування отримали повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання, ведення відповідного реєстру територіальної громади. Це дозволить громадянам не збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, необхідні при наданні соціальних та інших послуг.

Також скасовується необхідність отримувати талон зняття з реєстрації. А подавати заяви про реєстрацію місця проживання тепер зможуть відповідні посадові особи виконавців послуг з управління або утримання багатоквартирного будинку або гуртожитку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельного кооперативу.

Процедура отримання інформації з Державного земельного кадастру теж буде спрощена, більше того, її можна буде отримати в електронній формі.

Запорізькі районні відділи реєстраційних послуг знаходяться за наступними адресами:

1) Олександрівський район – вул. Шкільна, 1-а.

2) Заводський район – вул. Лізи Чайкіної, 74.

3) Комунарський район вул. Чумаченко, 25-а.

4) Дніпровський район – вул. Одеська, 12.

5) Вознесенівський район – пр. Маяковського, 20.

6) Хортицький район – вул. Лахтінська, 10.

7) Шевченківський район – вул. Карпенко-Карого, 5-в.

Автор: Марина Ботнарева