Четверта сесія Запорізької міськради, що пройшла минулої середи, розпочалася з представлення нового депутата. Голова міської виборчої комісії Андрій Кондратенко оголосив рішення про визнання повноважень нового депутата від партії «Опозиційний блок» Миколи Володькова, який працює директором Будинку культури металургів.

Нагадаємо, що минулої сесії від свого мандату відмовився депутат від партії «Опозиційний блок» Роман Омельянович, який наразі обіймає посаду керуючого справами виконавчого комітету. Наступним у партійному списку цієї партії виявився Валерій Мостовий, який також відмовився від депутатства.

Робота над порядком дня сесії почалася з прийняття програми соціально-економічного розвитку міста на поточний рік. Ця програма пов’язана зі змінами в рішенні «Про бюджет міста на 2016 рік», про які депутатам розповіла заступник міського голови, директор департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради Валентина Малиш.

Депутати затвердили зміни до бюджету міста та розподілили вільний залишок коштів загального фонду в сумі 437 мільйонів 454 тис. грн. та залишки спеціального фонду на загальну суму 918 тис. грн., з яких з бюджету розвитку – 239 тис. грн.

За рахунок цих коштів у будівлях 34-х освітніх закладів будуть встановлені 35 вузлів обліку теплової енергії, закуплять спеціальний програмний продукт, завдяки якому на сучасному рівні вестиметься єдина база загальноосвітніх навчальних закладів, відбуватиметься керування навчальним процесом, облік навантажень вчителів, облік дітей шкільного віку, ведення електронних шкільних журналів, складання звітів тощо.

Уперше за останні роки відбудеться суттєве оновлення матеріально-технічної бази 19 дитячо-юнацьких спортивних шкіл. На придбання спортивного інвентарю спрямовано 4 мільйони 329 тис. грн.

У 39 закладах міста буде відремонтовано покрівлі, спортивні зали, харчоблоки, виконано сантехнічні роботи. Загалом на капітальні ремонти планується спрямувати 44 мільйони 751,9 тис. грн. та охопити ними 78 закладів освіти міста.

IMG_0016На охорону здоров’ я буде спрямовано 57  мільйонів 391 тис. грн. На мільйон 510 тис. грн. придбають інсулін. На 26 мільйонів 445 тис. грн. – обладнання для лікарень, пологових будинків і т.і. Будуть закуплені 3 цифрових флюорографи, 3 УЗД-апарати, комп’ютерний томограф та багато іншого обладнання.

КП “Запоріжелектротранс” отримало 22 мільйони гривень на придбання 10 тролейбусів, які раніше експлуатувалися в державах Європейського союзу. В рамках програми буде придбано 10 нових автобусів середньої місткості, що покращать пасажироперевезення між Хортицьким районом та лівобережною частиною міста. Окрім того, транспортникам виділили майже 4 мільйони на реконструкцію двох котелень, що обслуговують вагоноремонтні майстерні та тролейбусний парк. За інформацією першого заступника міського голови Сергія Мішка, який представляв депутатам проект рішення, сьогодні дефіцит тролейбусів становить 50 машин. І придбання першої партії тільки частково вирішить проблему нестачі рухомого складу в КП  «Запоріжелектротранс».

Сесія затвердила виділення шефської допомоги на загальну суму майже 6 мільйонів гривень військовим комісаріатам, військовим частинам ЗСУ і Нацгвардії України. Як повідомила заступник міського голови, директор департаменту фінансової та бюджетної політики Запорізької міськради Валентина Малиш, ці кошти будуть виділені за рахунок вільного залишку, який є в міському бюджеті. Місто допоможе із закупівлею сучасної техніки обласному управлінню СБУ, Службі з надзвичайних ситуацій України – з пальним та спецкостюмами. Будуть виконані поточні ремонти у військкоматах, закуплене паливо, дизель-генератор, розвантажувальні жилети і учбові плакати, відремонтовано покрівлю їдальні у військових частинах.

Депутати підтримали програму оптимізації комунального підприємства “Преса”, що за підсумками минулого року отримало збиток у розмірі 700 тис. грн. Програма оптимізації передбачає скорочення кількості кіосків з 127 до 32 одиниць. Буде скорочено персонал з 145 до 51 працівника. А на покриття збитків та відновлення роботи з міського бюджету буде виділено 1,3 млн грн. Ще 93 тис. грн. буде спрямовано на оформлення паспортів прив’язки для працюючих кіосків.

– Протягом місяця з моменту прийняття даного рішення буде погашено основний борг перед запорізькими друкованими ЗМІ. До 1 грудня 2016 року підприємство має стати рентабельним. Тільки в разі виконання всіх умов директору КП буде подовжено контракт, – запевнив депутатів заступник Запорізького міського голови Валерій Еделєв.

IMG_9928Міський голова Володимир Буряк доручив директору комунального підприємства “Преса” Артуру Гарсляну, який на той момент знаходився в залі, до 1 червня 2016 року відзвітувати перед депутатами про хід виконання прийнятої програми.

Підтримали депутати програму з технічного оснащення комунального телеканалу “МТМ”.

Сесія розглянула 3 питання, що стосувалися газети «Запорозька Січ». Було схвалено рішення про виділення понад 600 тисяч гривень на друк газети до кінця року. Прийнято заяву про звільнення з посади головного редактора газети Олександра  Верьовкіна за згодою сторін та рішення про призначення на цю посаду Володимира Рибальченка, який до призначення працював у прес-службі міськвиконкому.

На сесії було поставлено крапку в багатолітньому запорізькому «довгобуді». Йдеться про подальшу долю Палацу культури «Юність». Депутати ухвалили рішення про присвоєння  КП «Юність» статусу єдиного майнового комплексу та його приватизацію шляхом продажу на аукціоні. Як висловився один з депутатів: «Нарешті Запоріжжя замість руїни отримає сучасний палац для ігрових видів спорту».

Пакетом було прийнято проекти рішень, що стосувалися надання допомоги на лікування тяжкохворим запоріжцям.

Сесія тривала 11 годин та вичерпала порядок денний, що загалом налічував понад 50 питань.

Автор: Володимир ГЕРАСІН,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА