На придбання житла частину грошей виділить місто, ще частину – держава

Це питання обговорювалось сьогодні під час міської комісії під головуванням мера Запоріжжя Володимира Буряка.

Нагадаємо, в місті діє програма, в рамках якої діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування можуть отримати кошти на придбання власного житла. Фінансування здійснюється за рахунок субвенції з держбюджету та співфінансування з міської скарбниці.

Цьогоріч претендентами на придбання житла стали 4 запоріжців. Троє з них – старше 35 років та жило раніше не отримували. Для цієї категорії придбання помешкання здійснюється на умовах співфінансування – 70% коштів надає місто, 30% – держава. Ще одна кандидатка – віком до 23 років. В цьому випадку кошти виділяють за рахунок держсубвенції. o_1fe10d1pv1k067i21g841j1g11tj2d

За дорученням мер Запоріжжя Володимира Буряка, профільні департаменти проведуть перевірку претендентів щодо наявності власного житла, нинішнього місця проживання, згоди на участь в програмі тощо. За підсумками остаточно сформований перелік претендентів планується затвердити на засіданні міськвиконкому. Володимир Буряк підкреслив, що зробити все це потрібно на початку вересня, щоб потрапити до державної програми і запоріжці могли цього року отримати кошти.

– Впевнений, що місто знайде необхідні кошти, надійде і державна субвенція. У результаті люди матимуть можливість придбати власне житло. Це буде ще один приклад успішної співпраці державної влади та органів місцевого самоврядування, – наголосив Володимир Буряк.

Окрім цього сьогодні також відбулось засідання робочої групи, яка опікується питанням недобудов у Південному мікрорайоні. Там мали побудувати 5 будинків. Фінансування робіт мала здійснювати низка інвесторів, у тому числі ТОВ “ІБК “Рассвет”, а також власники майбутніх квартир. Запоріжці внесли свої кошти, однак будівництво припинилось через брак коштів у головного інвестора. Під час сьогоднішнього засідання керівник «Запорізького домобудівного комбінату», який здійснював будівництво, Петро Сабашук повідомив, що підприємство фактично припинило своє існування і не має змоги добудувати багатоповерхівки. При цьому комбінат готовий передати документи, аби знайти нового інвестора.

– На разі першим кроком має бути передача документів та оформлення існуючих недобудов. Це може зробити лише «Запорізький домобудівний комбінат. Сьогодні було заявлено, що підприємство готове передати цю документацію. Після отримання документів робоча група має опрацьовувати варіанти добудови цих будинків, залучення нового забудовника, адже домобудівний комбінат роботи завершити не може, – сказав Володимир Буряк.

За дорученням мер Запоріжжя також буде створена юридична група. Вона працюватиме спільно з робочою групою та допомагатиме у вирішенні правових питань. Про це повідомляє сайт Запорізької міськради.

Читайте також: Порушники правил паркування поповнили бюджет Запоріжжя на 4,5 мільйона гривень