Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк зустрівся з президентом асоціації “Аеропорти України” Петром Ліповенко

Сьогодні в Запоріжжі перебувають представники асоціації “Аеропорти України”. В рамках візиту до нашого міста вони зустрілися з мером Володимиром Буряком та обговорили ситуацію, що склалася в запорізькому аеропорту.

Володимир Буряк зазначив, що аеропорт – імідж міста. Разом з тим, в міської влади є певні зобов’язання перед авіаперевізниками та пасажирами щодо своєчасного відкриття терміналу.

– Термінал побудували за власні кошти, жодної фінансової підтримки з боку держави не було. Єдине що – нам вдалося за три місяці пройти всі бюрократичні процедури і побудувати сучасну будівлю. Також відновили злітно-посадкову смугу, радіолокаційне та світлосигнальне обладнання. Навіть з урахуванням півторамісячного ремонту цього року ми перевезли більше пасажирів, ніж минулого – понад 420 тисяч. У цьому році плануємо перевезти понад 700 тисяч. Туристичний збір виріс в рази в цьому році. Будемо сподіватися, що все владнається, але ця ситуація накладає відбиток на запуск терміналу. Якщо є справа, розбирайтеся з нею, при чому тут будівництво терміналу, практично всі документи по якому вилучені. В нас є зобов’язання перед авіакомпаніями та пасажирами щодо відкриття терміналу, – сказав Володимир Буряк.

Петро Ліповенко заявив, що аеропорт Запоріжжя – приклад для всіх аеропортів України.

– Аеропорт Запоріжжя – це унікальний оригінальний проєкт. Завдяки керівництву міста, регіону, аеропорту він на сьогодні єдиний аеропорт, який за кошти місцевого бюджету досяг такого розвитку. Це не лише будівництво за бюджетні кошти терміналу, це ремонт злітно-посадкової смуги. В жодному аеропорту України такого немає на сьогоднішній день. Ми сьогодні спеціально прилетіли, щоб ознайомитися з об’єктами аеропорту. Ми побували на злітно-посадковій смузі, оглянули системи посадки, світлосигнальне та радіолокаційне обладнання. Так, багато зроблено, вкладено коштів. Основне, це звичайно термінал – комфортний, гарний. Проєкт виконаний в кращому вигляді.84472283_477877896450237_2036526376248410112_nЯ ставлю аеропорт “Запоріжжя” за приклад для всіх. Керівництво міста та підприємства не чекало виділення коштів з центрального бюджету, оскільки аеропорт – це соціальний об’єкт для всього населення регіону в радіусі щонайменше 300 кілометрів, а взяло все в свої руки. Я завжди повторюю – якщо регіон має діючий аеропорт, статус регіону зростає в 2-2,5 рази. Те, що зробила сьогодні міська влада, заслуговує уваги, та буде оцінене виборцями та населенням всієї України, – зазначив Петро Ліповенко.

Крім того, Володимир Буряк та Петро Ліповенко домовилися, що цього року Асоціація “Аеропорти України” вперше проведе в Запоріжжі саме на території аеропорту міжнародний аероконгрес.

– Це щорічний захід, який проводить асоціація в різних регіонах та аеропортах України. До цього форум проводився у Львові, Києві, Вінниці, Одесі та на Міжнародному виставковому центрі (Київ). На цей форум приїжджають 95 учасників асоціації з 15 країн світу, керівництво інших аеропортів, авіакомпаній та тих виробників обладнання, яке застосовують в Україні. Також серед гостей заходу – керівництво Ради аеропортів Європи, яка знаходиться в Брюсселі, – зазначив Петро Ліповенко.

Володимир Буряк запропонував запросити на захід також міністра інфраструктури та міністра економічного розвитку України.

Читайте також: Запоріжжя розгляне можливість придбати для ДЮСШ “Металург” будівлю зі спортивною залою та роздягальнями