В понеділок у Запорізькій облдержадміністрації обговорювали актуальні питання щодо діяльності галузі освіти в Запорізькій області у наступному році. Учасники прес-конференції розповіли про новації та особливості Зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року. Зокрема, змін зазнала аудиторія абітурієнтів 2018 — відтепер ЗНО складатимуть учні професійно-технічних училищ і студенти ВНЗ 1-2 рівнів акредитації, які здобувають повну загальну середню освіту у 2018 році.

– Вони складатимуть іспит з української мови та літератури обов’язково із зарахуванням “Української мови” як державної підсумкової атестації. І це можна виділити, як основну новацію 2018 року, – розповіла директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова.

Директор регіонального центру оцінювання також зазначила, що наступного року абітурієнтам, котрі оберуть тестування з іноземної мови, доведеться подолати нове додаткове завдання:

Формат тесту з іноземних мов докорінно змінюється. І тепер до тесту зі звичними типами завдань вноситься ще аудіювання. Це аудіовідтворюючий блок, який триватиме 20 хвилин на початку тестування.

Таким чином при вступі до ВНЗ будуть діяти і сертифікати, отримані у 2016 та 2017 роках. Однак, якщо абітурієнт обере спеціальність, для вступу на яку потрібно пройти ЗНО з іноземної мови, то йому доведеться заново проходити тестування у 2018 році.

Також на прес-конференції обговорювали підготовку запорізьких педагогів початкових класів до так званої “Нової української школи”. Новий проект має докорінно змінити принципи викладання предметів у початковій школі, кажуть спеціалісти. Він має зменшити навантаження на дітей, а також найголовніше — зацікавити дитину у отриманні нових корисних знань.

– Так, як раніше ми навчали дітей, особливо учнів початкової школи, так далі не можна, бо всі дослідження свідчать про те, що дітям нецікаво вчитися, їм важко, вони перевантажені. Тому новий державний стандарт початкової загальної освіти — це дійсно інноваційний, і я б навіть сказала революційний документ, який докорінно змінений, порівнюючи з попереднім державним стандартом, – розповіла завідувач кафедрою початкової освіти Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Нікулочкіна.