27 травня в Запорізькому обласному Центрі молоді відбулося засідання дискусійного клубу Проект «ЄС: вибір української молоді» від Представництва ЄС в Україні.

Запорізькі студенти розмірковували на тему європейської освіти, її переваг та умов здобуття.

На початку дискусії модератор заходу Денис Кас’яненко, кандидат наук з державного управління, підкреслив, що євроінтеграція – це розбудова країни на засадах європейських цінностей, а не лише вступ до ЄС, як вважають.

У своєму виступі Вікторія Давидова, радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні, зазначила, що європейські країни мають багато освітніх програм для іноземних студентів, у тому числі таких, де навчатися можна взагалі безкоштовно, ще й отримувати стипендію. Знайти в Інтернеті їх не складно. Але головна вимога до тих молодих українців, що бажають навчатися за кордоном, знання англійської мови на достатньому рівні.

ЄС у економічній сфері навів директор з PR та GR ПАО “Запоріжкран” Konekranes-Ukraine Олександр Павлов. За його словами, це найбільша фінська інвестиція в Україні. Середній вік менеджерів компанії – 33 роки. Більшість із них – випускники запорізьких вишів. Компанія готова витрачати гроші на навчання перспективних співробітників. «Можна закінчити університет у Запоріжжі, почати працювати в рідному місті і опинитися в Фінляндії. Такі приклади є. Я знаю вже 4 молодих людей із Запоріжжя, які працюють там менеджерами», – сказав він.

На власному прикладі проектний менеджер ГО «Молодіжна Альтернатива» Олександра Рязанцева розповіла, що є і приклади того, коли людина поїхала навчатися за кордон, а потім повернулася до України, в рідне місто. «Здобувши освіту в Європі, ви стаєте топ-фахівцем в Україні, а якщо залишитеся в Європі, то будете одним із багатьох гарних спеціалістів», – каже Олександра. До того ж, гуманітаріям взагалі важко знайти роботу як за кордоном, так і в Україні.

Отже, основні меседжі, що отримали студенти від спікерів:  треба вчити іноземні мови, не гаяти часу і шукати можливості отримати європейську освіту, адже пропозицій зараз дуже багато.