Мер Запоріжжя Володимир Буряк перевів усі міські служби в режим підвищеної готовності через загрозу коронавірусу

Під час сьогоднішньої апаратної наради Володимир Буряк дав доручення керівникам органів управління, підпорядкованим силам та засобам цивільного захисту міськради та місцевій комісії з питань техногенної та екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розробити план дій для попередження поширення респіраторних захворювань, у тому числі для міського транспорту, лікарень, навчальних та дошкільних закладів.

–  Всім керівникам виконавчих органів, підприємствам, установам закладам міста доручаю посилити контролю за станом поширення респіраторних захворювань, розробити план і комплекс заходів, підготувати пропозиції щодо обсягів та джерел фінансування. А також визначити можливу участь підприємств міста в виготовленні індивідуальних засобів захисту та дезінфекції. Зробити все, що можливо і неможливо, – зазначив Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя також доручив посилити співпрацю з «Укрзалізницею» та міжміськими автоперевізниками.

Варто відзначити, що КП “Запоріжелектротранс” та приватні перевізники, які працюють на загальноміських маршрутах, почали проводити посилену санітарну обробку транспорту ще на початку епідеміологічного сезону. Зараз, за дорученням мера, санітарний контроль посилять. Так, у Запоріжжі більш пильно перевірятимуть, як перевізники здійснюють дезінфекцію перед ранковими виїздами транспорту на лінії.

Як повідомила директорка департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова, міські медзаклади готові приймати хворих та пацієнтів з підозрою на коронавірус. У разі потреби, то вони будуть забезпечені всім необхідним. В першу чергу, хворих прийматиме обласна інфекційна лікарня, а за необхідності, медичну допомогу готові надавати також лікарні № 6 та 9, які мають реанімаційні відділення. Для ізоляції визначена міська лікарня № 8. У медзакладах міста є необхідні запаси на перший час – протичумні костюми, спеціальні маски.

Читайте також: У запорізькій лікарні діагностику проводять на сучасному рентген-апараті