Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення засідала в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Костянтин Сілін, Зінаїда Гальчинська, Олексій Яценко.

Валентина Лихачова

Перед тим як розпочати розглядати проекти рішень наступної сесії, депутати заслухали доповідь управління з питань охорони здоров’я та управління соціального захисту населення міської ради про виконання міських програм, що були прийняті депутатами на сесіях міськради в минулому році та на початку поточного року.
Депутати дізналися, що всі 11 програм по галузі охорони здоров’я, які вони затвердили в лютому 2012 року, реалізовані, хоча, на жаль, не всі були профінансовані на 100 %. Зокрема, грошей у бюджеті міста не вистачило на капітальні ремонти в лікарнях, проте життєво необхідні пункти програми профінансовано повністю, наприклад, це стосується забезпечення ліками хронічно хворих, щеплення медперсоналу від грипу. Також представник управління з питань охорони здоров’я сповістила: кредиторську заборгованість на суму 7,1 млн. грн., що існувала на 1 січня 2013 року, вже погашено.
Заступник начальника управління захисту населення міської ради Ірина Озерна розповіла депутатам, що на 2013 рік замість восьми програм минулого року було прийнято одну – Міську комплексну програму соціального захисту населення. Її заходи спрямовано на підвищення життєвого рівня у першу чергу малозабезпечених і непрацездатних громадян – дітей, інвалідів, пенсіонерів. Із міського бюджету на програму передбачено 38 мільйонів гривень. “Але, зважаючи на те, що росте кількість людей, які звертаються до управління по допомогу, зокрема, на коштовне лікування, ці гроші можуть скінчитися вже через декілька місяців”, – вважає Ірина Озерна. Також вона розповіла депутатам, що найближчим часом 77 запорізьких дітей, хворих на онкологію, отримають по 2 тисячі гривень на лікування.
У минулому році більше 20 тисяч городян отримали ту чи іншу допомогу від управління соціального захисту. Зокрема, більше 7 тисяч запоріжців отримали цільову адресну допомогу, 527 багатодітних сімей скористалися правом на безкоштовний проїзд.