У середу відбулося засідання постійної комісії з питань екології Запорізької міськради. У засіданні взяли участь депутати Людмила Завгородня (голова комісії), Володимир Болотов, Світлана Лівча, Людмила Огороднік, Ольга Лочоха, Лариса Ткачова, Олег Серовський.
Депутатська комісія розглянула ряд питань, які буде винесено на наступну сесію міськради.

Депутати обговорили проект рішення міської ради “Про затвердження порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики органами місцевого самоврядування в м. Запоріжжя”. Цей порядок розроблено у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”. В документі йдеться про те, що консультації з громадськістю проводяться у формі публічного громадського обговорення, з метою залучення громадян до участі в управлінні державними справами, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про діяльність органів місцевого самоврядування. Результати проведення консультацій з громадськістю враховуються органом місцевого самоврядування під час прийняття остаточного рішення або в подальшій його роботі.

Людмила Завгородня

Людмила Завгородня:
– Проведення консультацій з громадськістю має сприяти налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування з громадськістю, підвищенню якості підготовки рішень з важливих питань державного і суспільного життя з урахуванням громадської думки, створенню умов для участі громадян у розробленні проектів таких рішень.
Окрім того, на засіданні комісії було розглянуто два звернення. Перше звернення буде адресовано Міністерству екології та природних ресурсів України, в якому депутати Запорізької міськради пропонують переглянути розподіл коштів екологічного фонду, а саме направляти частину екофонду на придбання спеціальної техніки для наведення санітарного порядку на вулицях міста та на озеленення Запоріжжя. Друге звернення адресоване Державтоінспекції Запорізької області з пропозицією відновити практику проведення акції “Чисте повітря”. Нагадаємо, що основна мета цього заходу – перевірка автомобілів на дотримання екологічних нормативів викидів відпрацьованих газів.